Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 08:38

Muhtarların gününü kutladılar

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla muhtarlar günü kutlandı

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-10-2020 16:32
Muhtarların gününü kutladılar

Muhtarların gününü kutladılar

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Hükümet Konağı önünde çelenk koyma töreni düzenlendi. Törene protokol üyeleri ve muhtarlar katıldı.

19 Ekim Muhtarlar günü vesilesi ile düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Törene Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra 7’nci Komando Tugayı Komutan Yardımcısı olan Piyade Albay Atakan AK, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Türkiye Muhtarlar Derneği Türkiye Şubesi Başkanı Mustafa Satılmış, Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Musa Yener, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı. İki ayrı muhtarlar derneğinin  bulunduğu Kandıra'da çelenk sunumu Türkiye Muhtarlar Derneği Türkiye Şubesi Başkanı Mustafa Satılmış ve Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Musa Yener tarafından dernekleri adına yapıldı.

Çelenk sunum programı sonrası İlçe Kaymakamı Mehmet Ünal ve Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan tarafından Kandıra Belediye Çay Bahçesinde ağırlanan muhtarlar, talep ve önerilerini tekrardan kaymakam Ünal ve Başkan Turan'a iletme imkanı buldu.

Geçmişi 1829 yılına dayanan muhtarlık müessesesinin, ülkemizde yerel demokrasinin en eski örneği olduğunu ifade eden Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, '' Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiptir'' dedi.

Muhtarların, köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynamalarının yanında, çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından birini karşıladıklarını sözlerine ekleyen Turan, '' Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği önemi ve değeri bizlerde çok iyi biliyoruz. Bizler Kandıra Belediyesi olarak her zaman muhtarlarımızın talep ve önerilerine kulak vererek çalışmalarımıza bu doğrultuda yön veriyoruz. Bu vesileyle ilçemizde bulunan 96 mahalle muhtarımız olmak üzere tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyorum ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Kandıralılar ailesi olarak muhtarlarımızın günlerini tebrik eder, bu tarz günlerin muhtarlarımızın yeniden birleşmeleri ve bir araya gelmelerine vesile olmasını temenni ederiz.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft