Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 08:56
Advert

İş adamından anlamlı tek bayrak tek millet mesajı

Simgesel bayrak göndere çekildi

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-10-2020 11:33   Güncelleme : 18-10-2020 18:55
İş adamından anlamlı tek bayrak tek millet mesajı

İş adamından anlamlı tek bayrak tek millet mesajı

Kocaeli'de bir işadamı Ermenistana tepki Azerbaycana destek olsun diye simgesel olarak Türk bayrağı ve Azerbaycan bayrağını birleştirip üç günlüğüne göndere çektirdi.

Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki Dağlık Karabağ sorununda Azerbaycanın yanında olduklarını ifade etmek isteyen işadamı Abdin Öztürk, üstünde Türk Bayrağı altında ise Azerbaycan bayrağı olan bir bayrak diktirerek Kandıra'daki işyerinin önünde yaptırdığı 32 metrelik göndere çektirdi.

Kocaeli'de Akme Petrol (TOTAL) olarak bilinen ve bir kaç noktada akaryakıt istasyonu bulunan Öztürk Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdin Öztürk üst kısmında Türk Bayrağı, alt kısmında Azerbaycan bayrağı olan tek bir bayrak diktirerek, alt kısmı betondan ve üzerinde ay ve yıldız bulunan bir sahada 32 metrelik bir direğe bu bayrağı çektirdi. Tek millet tek devlet tek bayrak mesajı vermek isteyen Öztürk adına konuyla ilgili açıklama ise Kars Ardahan Iğdır Vakfı eski başkanı Mehmet Irak'tan geldi.

Irak yaptığı açıklamada Abdin Öztürk'ün yakın dostu olduğunu ifade eden açıklamasında,  Abdin Öztürk'ün kendilerini özel bir görev için davet ettiğini ve bunun dünyada ilk olduğunu söyledi. Abdin Öztürk'e ne yapıyorsun diye  sorduklarında kendilerine Ermenistan'a tepki olarak üç günlüğüne bir tepki bayrağını göndere çekmek istediklerini söylediğini ifade eden Irak, '' Abidin bey bize dünyada ilk, Türkiye'de tek olan bir bayrağı yaptık. Türkiye bayrağı Azerbaycan bayrağı, biz iki devlet tek milletiz. Ama yeri ve zamanı geldiğinde tek devlet, tek millet, tek bayrak olmasını da biliriz dedi ve bu bayrağı az sonra göndere çekeceğiz. Bu mesaj dünyada hiç bir ülkede olmadı. Hiçbir devlette böyle bir tepki ortaya koymadı. Dünyada ilki yapan ilki başaran Abdin Öztürk kardeşimizi tebrik ediyor kendisine  teşekkür ediyoruz'' dedi.

Açıklamanın ardından Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Öztürk Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdin Öztürk, Kars Ardahan Iğdır Vakfı eski başkanı Mehmet Irak, Eski Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu'nun katılımı ile 8x12 metre ebatlarındaki Türk ve Azerbaycan bayrağı 32 metrelik göndere çekildi. Çekilen bayrak 16.Ekim Cuma günü saat 17:00 da gönderden indirilerek yerine yeniden Türk bayrağı çekilecek.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft