Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 14:50
Advert

Muhtarın girişimi köylüye gelir olarak dönecek

Bu muhtar köylüsüne kazandırıyor

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-08-2020 22:16   Güncelleme : 12-08-2020 22:23
Muhtarın girişimi köylüye gelir olarak dönecek

Muhtarın girişimi köylüye gelir olarak dönecek

Kandıra Döngelli Mahallesi muhtarı Barış Yaşar mahallesinde çiftçiler tarafından üretilen karpuzların satışı için Simpaş İndirim Marketleri ile sözleşme imzaladı.

Kandıra’nın kendine has tadı, doğal aroması, kabak aşısız olması ve kütür kütür kıvamı ile ünlü lezzeti Kandıra karpuzu üretiminde en önde mahallelerden olan Döngelli Mahallesi karpuz üreticileri Mahalle Muhtarı Barış Yaşar’ın girişimleri sonucu Simpaş İndirim Marketleri ile satış anlaşması imzaladı. Köyünde bulunan karpuz üreticileri ile Simpaş İndirim Marketleri yetkililerini bir araya getiren Yaşar, tüm Döngelli karpuzunun Simpaş İndirim Marketleri kanalı ile satılmasına ön ayak oldu.

Hareketli ve farklı muhtar

Alınan bilgilere göre, Göreve seçildiği günden bu yana köylünün sıkıntısını kendine dert edinmesinin yanında hareketli ve farklı bir muhtar portresi ile köylüsünün gönlünü fetheden Mahalle Muhtarı Yaşar, atılan bu adım ile köyünde üretilen karpuzun satışını da garanti altına almış oldu. Tadına ve lezzetine rağmen dönem dönem satış sorunları ve müşteri azlığı nedeni ile karpuzun tarlada kalmaması ve üreticiye ekonomik getiri sağlaması adına atılan bu adımın üreticiye ekstra gelir getirmesi bekleniyor. Simpaş’ta karpuzun kilo fiyatı  1.99 tl.

Üretmesi bizden satması Sinpaş’tan

Kazan kazan mantığı ile karpuz üreticisi ile market yetkililerini bir araya getirdiğini ifade eden Yaşar, yapılan anlaşmadan köylüsü adına mutluluk duyduğunu söyledi. Bu anlaşma ile ekonomik olarak üreticinin çok daha fazla gelir elde edeceğinin altını çizen Muhtar Yaşar, ‘’ Köyümde olan birlik beraberlik ve karşılıklı anlayış, kazan kazan anlayışı ile anlaşmaya dönüştü. Köylüm çalıştı çabaladı emek sarfetti ve üretti. Şimdi bunun karşılığını görme zamanı. Üretmesi bizden satması Simpaş Marketler Zincirinden. Döngelli karpuzu artık Simpaş İndirim Marketleri tezgahlarında. Mutluyuz. Allah utandırmasın’’ dedi.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft