Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 14:20
Advert

Göletler sazan kaynayacak

Kandıradaki göletlere on beş bin sazan yavrusu salındı

YAŞAM
Giriş Tarihi : 31-05-2020 20:14   Güncelleme : 31-05-2020 20:21
Göletler sazan kaynayacak

Göletler sazan kaynayacak

Kocakaymaz, Arıklar ve Safalı göletlerine 15 bin adet yavru sazan balığı salımı yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Kandıra’da bulunan göletlere göletlere 15 bin adet yavru sazan balığı salındı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen ”Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Kandıra Kocakaymaz, Arıklar ve Safalı göletlerine 15 bin adet yavru sazan balığı bırakıldı.

YASAKLARA UYULMASI İSTENDİ

Kandıra Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ercan Aydın, Su Ürünleri Mühendisleri Eyüp Yaşar, Asiye Yalın ve Balık Teknolojisi Mühendisi Ebubekir Tunç tarafındandönem dönem salımı yapılan yavru balık toplamı 15 bin adeti buldu. Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, balıklandırma çalışmaları ile başta amatör balıkçılık olmak üzere iç sularda kaynakların sürdürülebilirliğine katkı sağlayacağını belirterek vatandaşlara yasaklara uyulması konusunda çağrıda bulundu.

YASAKLAR SADECE BALIKLARIN DEĞİL BİZLERİNDE GELECEĞİ İÇİN
Yapılan açıklamada: ‘’Kandıra Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ercan AYDIN,Su Ürünleri Mühendisleri Eyüp YAŞAR,Asiye YALIN ve Balık Teknolojisi Mühendisi Ebubekir TUNÇ tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan ”Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında ilçemiz Kandıra sınırları içerisinde bulunan Kocakaymaz (Ütük), Arıklar ve Safalı Göletleri Kandıra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce; toplamda 15.000 adet yavru sazan yavrusu ile buluşturuldu.’’ İfadelerine

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft