Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 07:41
Advert

KANDIRA’DA KANSERDE TANI ve TEDAVİ YÖNTEMLERİ ANLATILDI

Kandıra Belediyesi ve Kandıra İlçe Sağlık Müdürlüğü öncülüğünde, ‘Bir Bilene Danışalım’ konulu program kapsamında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan’ın ‘Kanserde Erken Tanı ve Tedavi Yöntemleri’ adlı sunumu, İlçe Kaymakamı Mehmet Ünal, Belediye Başkanı Adnan Turan, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Şenol Ergüney, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk Demirhan, Kandıra Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Uysal, Kandıra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Damla Tosun, İlçe Sağlık Müdürleri, Sağlık personelleri, muhtarlar ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 02-05-2019 15:24   Güncelleme : 02-05-2019 15:28
KANDIRA’DA KANSERDE TANI ve TEDAVİ YÖNTEMLERİ ANLATILDI

BaÅŸkan Turan: “Halkımıza yönelik, saÄŸlık alanında uzman kiÅŸilerle birlikte yaptığımız programlar devam edecek”

Kandıra’da sosyal , kültürel ve saÄŸlık alanında her türlü faaliyeti uzman kiÅŸilerle birlikte halkımıza ulaÅŸtırmak için tüm imkanlarımızı kullanacağız diyerek sözlerine baÅŸlayan Kandıra Belediye BaÅŸkanı Adnan Turan, ‘’Ä°lçemizde yaptığımız hizmetleri diÄŸer ilçelerle yarışacak hale getirmek en büyük amaçlarımızdan biridir. Halkımızın saÄŸlığı bizim için önemli. Gerek Ä°l SaÄŸlık MüdürlüÄŸü, gerekse Ä°lçe SaÄŸlık MüdürlüÄŸümüz ile birlikte vatandaÅŸlarımızı bilinçlendirmek adına çalışmalarımıza hız vereceÄŸiz.’’ dedi.

Kanserde tanı, tedavi yaklaşımları konulu konferansta kanser oluÅŸum süreci ve çeÅŸitleri anlatıldı. Kanseri herhangi bir vücut organına ait hücrelerin kontrolsüz biçimde çoÄŸalması ve oluÅŸturduÄŸu modüler yapının çeÅŸitli sebeplerle hayatı tehdit eder bir durum alması olarak tanımlayan Prof. Dr. Zafer Utkan, konferansta erken teÅŸhisin önemini vurguladı.

Ä°lçemiz, yeÅŸiliyle deniziyle bir inci diyen Kandıra Belediye BaÅŸkanı Adnan Turan, en önemli unsurun saÄŸlık olduÄŸunu ve Belediye olarak bu konuda halkımızı bilinçlendiren programların artarak süreceÄŸini belirtti.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft