Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 09:04
Advert

KANDIRA’DA RAGBİ TURNUVASI ÇOŞKULU GEÇTİ

.

SPOR
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00   Güncelleme : 30-04-2019 14:57
KANDIRA’DA RAGBİ TURNUVASI ÇOŞKULU GEÇTİ

Birçok spor organizasyonunda ev sahipliÄŸi ve destek veren Kandıra Belediyesi, bu kez Kandıra’da bir ilki yaÅŸattı. Türkiye Åžampiyonu olarak ilçemizi gururlandıran Kandıra Anadolu Lisesi Spor Kulübü ve Kandıra Belediyesinin destekleriyle, ‘Kandıra Ragbi Turnuvası’ yapıldı.

Ragbi sporcusu aynı zamanda genç hakem olan, Özge Kanbay anısına Kocaeli Kandıra ilçesinde ilk kez düzenlenen iller arası Ragbi Turnuvası heyecan dolu müsabakalara ve renkli görüntülere sahne oldu.

Kandıra Belediyesinin destekleriyle, U18 Yedili Ragbi turnuvası Kandıra Mehmet Sarıca Ä°lçe Stadında gerçekleÅŸti. Turnuvaya, Türkiye genelinden 150 civarında sporcu katıldı.

TÜRKÄ°YE ÅžAMPÄ°YONLARI BÄ°RÄ°NCÄ°LİĞİ KÄ°MSEYE BIRAKMADI

Samsun-ÇarÅŸamba’da 2-3 Mart 2019 tarihlerinde, final maçında Konya Kartallar Spor kulübünü 15-0 farkla maÄŸlup ederek Türkiye’de ilk defa düzenlenen U18 Kadınlar Ragbi ÅŸampiyonasında Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Kulübü Türkiye ÅŸampiyonu olmuÅŸtu.

Kandıra Mehmet Sarıca Ä°lçe Stadında gerçekleÅŸen 7 takımın yer aldığı turnuvada Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesi Spor Kulübü Kadınlar takımı, birinciliÄŸi kimseye kaptırmadı.

 

KANDIRA’YI SPOR KENTÄ° YAPACAÄžIZ

Centilmenlik ortamında bir turnuvanın daha tamamladığını ifade eden BaÅŸkan Turan, ‘’Sporun tabana yayılması, spor alt yapısının güçlendirilmesi ve Kandıra’mızın spor kenti olması adına hayata geçirilen hizmet ve çalışmaların devam edeceÄŸini, sporculara göstermiÅŸ oldukları birliktelikten dolayı, turnuva komitesini ve katılım saÄŸlayan bütün takımları da baÅŸarılarından dolayı tebrik ettiÄŸini belirterek, Kandıra’yı Spor Kenti Yapacağız.’’ dedi.

Renkli görüntülere sahne olan program sonunda Kandıra Belediyesi tarafından sporculara Kandıra’nın kültürel yapısı, sahilleri ve doÄŸa güzellikleri gezdirilerek, tanıtımı saÄŸlandı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft