Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 08:08
Advert

Kandıra'da herkes aday

Kandıra'da aday adaylarının çoğu kendine göre kesin aday

SİYASET
Giriş Tarihi : 24-12-2018 11:55   Güncelleme : 24-12-2018 11:55
Kandıra'da herkes aday

Kandıra'da herkes aday

AK Parti’de merakla beklenen ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması alınan bilgilere göre yüzde 90 oranında tamamlandı. Adayların açıklanmasının yılbaşından sonraya kalabileceği söyleniyor.

Özellikle Kandıra’da AK Parti’nin Belediye Başkan adayının kim olacağı merakla bekleniyor. Söylentiler o kadar farklı ki, her gün bir aday adayının ismi aday olarak zikrediliyor. Gazetede  çıkan bir haber, siyasi bir yorum, yapılan bir hareket hemen karşılık buluyor ve aday isimleri ortalıkta cirit atıyor. Herkes aday, kesin ve garanti. Ben aday adayı değilim adayım diyenlerden tutun, dostlarına Ankara’dan haber geldi ben adayım açıklanmasını bekliyorum diyenlere kadar ne ararsan var. Fakat ortada somut ve net bir durum yok. Aday ortada yok. Herkesin gönlündeki aday kendine göre başkan adayı. Ne diyelim hayırlısı…

31 Mart yerel seçimleri için geri sayım her geçen gün hızlanarak devam ederken, AK Parti’de il adaylarından sonra ilçe adaylarının açıklanması büyük bir merakla bekleniyor. Başkan Erdoğan’ın kendisine sunulan ilçe adaylarının belirlenmesi için hazırlanan raporları incelediği ve belirleme çalışmasının yüzde 90 civarında tamamlandığı ifade ediliyor. Şimdiye kadar 74 ilde belediye başkan adayını kamuoyuna duyuran AK Parti, MHP ile ittifak yapacağı iller ve İstanbul ile buraların ilçe belediye başkan adaylarını da önümüzdeki süreçte açıklayacak. 

Nüfusu 30 binin altında olan ilçelerle ilgili olarak teşkilatın değerlendirmelerine de hassasiyet gösteriliyor. Çalışmaların tamamlanması sonrasında yeni yılla birlikte adaylar gruplar halinde tanıtılacak. İl ve İlçe belediye başkan adaylarının açıklanması sonrasında ise belediye meclisleriyle ilgili listelere ağırlık verilecek. Belediye meclislerinde özellikle kadın, genç ve engelli adayların listelerde kendilerine yer bulması bekleniyor. Yine belediye meclislerinde kentte söz sahibi olan kanaat önderlerine de şans tanınması planlanıyor.

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft