Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 09:22
Advert

Kocaeli Valisi Aksoy Kandıra'da Sörf Yarışması Ödül Törenine katıldı

Valimiz Aksoy Türkiye'nin İlk Deniz Sörfü Şampiyonasının ödül törenine katıldı.

SPOR
Giriş Tarihi : 28-07-2018 23:03   Güncelleme : 28-07-2018 23:03
Kocaeli Valisi Aksoy Kandıra'da Sörf Yarışması Ödül Törenine katıldı

Kocaeli Valisi Aksoy Kandıra'da Sörf Yarışması Ödül Törenine katıldı 

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy Kocaeli Kandıra’da düzenlenen Türkiye'nin İlk Deniz Sörfü Şampiyonasının ödül törenine katıldı.

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Kocaeli Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Dalga Sörfü Federasyonu, Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu işbirliği ile Türkiye’de resmi olarak ilk defa Kocaeli Kandıra Babalı sahilinde gerçekleştirilen Dalga Sörfü 2018 Türkiye Şampiyonası ödül törenine katıldı. Türkiye’nin dört bir yanından amatör ve profesyonel dalga sörfçülerinin katıldığı şampiyonada ilk iki içinde yer alan sörfçüler 2020 Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek.

Ödül törenine Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Muzaffer Cintimar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, protokol üyeleri ve sörf tutkunları katıldı.

Programda konuşan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kandıra’nın Kocaeli’de oldukça önemli turizm potansiyeli olan yerlerin başında geldiğini ifade ederek başladığı konuşmasında, ‘’Tokyoda olimpiyatlarda yapılacak müsabakalara katılacak sporcuları belirleyecek böyle bir organizasyonu Kocaeli Kandıra Babalı sahilinde gerçekleştirmekten onur duyduk. Özellikle Kandıra sahillerimiz Mavi Bayraklı birçok turizm potansiyeli taşıyan özelliklere sahip. Bu tür organizasyonlar da bölgenin tanıtımına turizmin gelişmesine katkı sağlayacak güzel organizasyonlar olarak bunları görüyoruz. Bu organizasyonun başlangıcında Kandıra Kaymakamı arkadaşımız beni ziyaret etti. Böyle bir organizasyonu Kandıra’da  Babalı sahilinde  yapmak istiyoruz dedi. Ödüllü bir sörf okulumuz var. Buradaki arkadaşlarımızla birlikte böyle bir çalışmayı yapmanın arzusu içinde olduğunu ifade etti. Bizde hem Kandıra hem Kocaeli hem de Türkiye için böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmanın hepimize önemli katkılar sağlayacağı inancıyla bu konudaki çalışmalara her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Türkiyenin farklı bölgelerinden bir çok sporcu buralara geldi. Bu tür organizasyonlar mevcut alt yapı eksikliklerimiz varsa bizlere fırsat yaratıyor. Buraya gelen tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

"Hedef Milli takımı oluşturmak ve 2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlanmak ‘’

Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Cüneyt Şensoy ise, Dalga sörfünün ilk resmi turnuvasının Kocaeli 'de gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ‘’ Değerli sporcu arkadaşlarımıza öncelikli olarak tebrik ediyorum. Buradan aldığımız sonuçlarla Milli Takımımızı oluşturup 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde baraj karşılaşmalarına çıkacağız" dedi.

"Spor bilincinin gelişmesi adına destek veriyoruz’’

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, ise "Bu tazr yarışmalarla spor bilincinin oluşmasını önemsiyoruz. Çünkü spor içinde değeri barındırıyor. Bu değerlerle spor daha anlamlı hale geliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak diğer kurumlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla, muhtarlıklarımızla, spor kulüplerimizle, federasyonlarımızla birçok projeyi ve organizasyonu bu bilincin gelişmesi ve desteklenmesi adına kentimizde yapmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.

Protokol konuşmalarının ardından 3 dalda dereceye girenlere madalya ve hediyeleri protokol üyeleri tarafından verildi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft