Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 07:38
Advert

Kandıra duble yoluna kavuşuyor

İzmit-Kandıra Devlet yolu ve Otogar Kavşağının temel atma töreni gerçekleştirildi

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-11-2016 21:31   Güncelleme : 20-11-2016 21:31
Kandıra duble yoluna kavuşuyor

Kandıra duble yoluna kavuşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Bakanlar Fikri Işık ve Ahmet Arslan ile Kocaeli protokolu İzmit-Kandıra Devlet yolu ve Otogar Kavşağının temel atma törenine katıldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı AhmetArslan’la birlikte,İzmit-Kandıra duble yolunun ve İzmit Otogar kavşağının temel atma törenine katıldı.  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Milletvekilleri R.Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Cemil Yaman,, Karayolları Genel Müdürü İsmail Kartal, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç.Dr Tahir Büyükakın, ilçe Belediye Başkanları ve vatandaşlarda törene katıldılar.

ULAÅžIM VÃœCUDUMUZDA KÄ° KAN DOLAÅžIMI GÄ°BÄ°DÄ°R

Yaklaşık 218 milyon TL’lik projenin temel atma programında ilk konuşmayı gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ulaşım, vücudumuzdaki kan dolaşımı gibidir. İnsan vücudunda ki kan dolaşımının nasıl sağlıklı olmasını istiyorsak, kentlerin ulaşımı da aynı derece de sağlıklı olmalıdır. Tıkandığı zaman bu iki hayattamaalesef durma noktasına gelir. Kentimiz, Anadolu'ya açılan bir kapı olduğu için bu bölgenin tıkanmaması ve akışının sağlanması ülkemiz adına da çok önemlidir. Kandıra bölgemiz özellikle yaz dönemi diğer illerden de turistleri kendisine çekmektedir. Bu nedenle yollarımızda yoğunluk yaşanmaktadır.İnşallah bu güzergâhın en kısa zamanda açılmasını arzu ediyoruz. Önümüzde ki yılda bu kavşağın bitmesiyleburada ki trafik sıkıntımız ortadan kalkacaktır” dedi.

BİR KALEMDE 218 MİYON TL’Yİ HARCAYABİLİYORUZ

Törende konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ta, "Temelini atacağımız bu ihalenin bedeli 218 milyon TL’dir. Yani il merkeziyle bir ilçe merkezi birleştirme için bölünmüş yol ve duble yol yapmak için devlet bir kalemde 218 milyon TL’yi harcayabiliyor” ifadelerini kullandı. Kocaeli’de yapım çalışmaları devam eden ve açılışı yapılacak olan projeler hakkında bilgilerde veren Bakan Işık, “Yenişehir hastanemizin inşaatı başladı. Allah nasip ederse 2018’de hastanemizi açacağız. Kocaeli Devlet Hastanesini çok kısa bir süre içerisinde hizmete açılacak. Gölcük hastanemizin temelini yakında atacağız. Fatih Gebze hastanemiz bitmek üzere. Şimdi Kocaeli’ne yepyeni bir Adalet Sarayı’nı inşallah kazandırmak için, çalışmalarımızı bitirmek üzereyiz" diye konuştu.
 

ÜÇ MİLYON KARDEŞİNİ MİSAFİR EDEN BÜYÜK BİR MİLLETİZ

Temel atma töreninde mülteci konusuna değinen Bakan Işık, “Bu millet çok büyük bir millet, bu millet asil bir millet, 5 bin ile 50 bin mülteci aldı diye iç siyaseti bozulan, iç siyasi dengesi alt üst olan Avrupa ülkelerine nazaran, 3 milyon kardeşini ülkesinde misafir eden büyük bir milletiz. Allah milletimize zevalvermesin" açıklamasını yaptı.
Kocaeli genelinde yapılacak olan projeler hakkında bilgiler veren Bakan Işık, “Duble yollar yapıyoruz. İzmit-Kandıra yolu inşallah yarım saatin altına düşecek. Bununla da kalmıyoruz. Kuzey Marmara yoluyla; Kandıra ve İzmit’i, İstanbul’a çok daha yaklaştırıyoruz. Bununla da yetinmiyoruz Karadeniz Sahil yolunda da çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Karasu, Kaynarca, Kandıra Ağva ve Şile yolunun da bitirdiğimiz zaman Kandıra-İstanbul’a çok daha yakınlaşmış olacak" diyerek sözlerini tamamladı.

15 TEMMUZ’DA MİLLETİ HESAP EDEMEDİLER

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’da konuşmasında, “Ülkemiz kalkınıyor, güçleniyor hal böylece milyonlarca misafiri ağırlayacak konuma geldi ve bunuda dünya çekemiyor. İşte bunları sizlere anlatmak işitiyorum. Türkiye coğrafya olarak köprü konumundadır ve bunun hakkını verebilmek için gece gündüz de çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları iktidara geldiğinde altı bin km bölünmüş yolu yirmi beşine getirince, hızlı treni yapınca, Bakü Tiflis’i birleştirince ve bunların taşımacılıktan kaynaklı o pastayı almaya alışmış bir kaç devletin pastasından pay almaya başlayınca rahatsız olmaya başladılar. Daha önce bu paylaşmaya alışanlar pastamıza ortak oldu, şimdi deRecep Tayyip Erdoğan nerden çıktı diye kendilerine sormaya ve engel çıkarmaya başladılar. 15 Temmuzda bir hamle yaptılar ancak milleti hesap etmediler” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmalar sonrası temel atma büyük coşkuyla yapıldı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
nurittin öztürk 5 yıl önce
projenin detayları nerede.nereden başlıyor nerede bitiyor güzergahı neresi sahillere ne zaman gidecek köprüleri tünelleri var mı.cezaevlerinin olduğu bölgeden araman a kaynarcaya da bağlantı yapılacak mı.köylere giriş çıkışlar nasıl olacak
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft