Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 07:37
Advert

Yüzde elli hibeli tohum başvuruları başlıyor

Yüzde 50 hibeli tohum desteği başvuruları 24 Ağustos Çarşamba günü başlıyor

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-08-2016 18:27   Güncelleme : 25-08-2016 18:27
Yüzde elli hibeli tohum başvuruları başlıyor

Yüzde elli hibeli tohum başvuruları başlıyor

Yüzde 50 hibeli tohum desteği başvuruları 24 Ağustos Çarşamba günü başlıyor. İhtiyacı olan Kandıralı çiftçilerimizin Kandıra Belediyesine başvurmaları önemle duyurulur.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2015-2016 üretim sezonunda çiftçilere verim artışı kazandıran yüzde elli hibeli tohum desteğini bu dönemde de sürdürecek. Kocaeli genelinde daha önce 2 bin 292 çiftçinin yararlandığı tohum desteği başvuruları, 24 Ağustos Çarşamba günü başlayacak.

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA BAŞLIYOR

Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı, tarım ve hayvancılığa destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda önceki dönemlerde de sürdürülen yüzde elli hibeli yem bitkisi tohum desteği 2016 sonbahar üretim sezonunda da devam edecek. 24 Ağustos Çarşamba günü destek başvurularının alınacağı hizmetten, çiftçiler Arpa, Yem Bezelyesi, Tritikale, Macar Fiğ, Süt otu (Karamba) Köykur (Yapay Çayır Mera Karışımı) tohumları alabilecek.  Başvurular 7 Eylül Çarşamba gününe kadar yapılabilecek.

BAŞVURU İÇİN NELER GEREKLİ

Önceki senelerde 670 ton tohum desteğinin verildiği hizmete başvurular, Kocaeli’deki ilçe belediyelerinin ilgili müdürlükleri ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı Kırsal ve Tarımsal Hizmetler Şube Müdürlüğüne yapılacak. Daha önce desteklemeden yararlanan çiftçilerimizin güncel ÇKS belgelerini getirmeleri yeterli olacak.  Yeni başvuru yapacak çiftçilerimiz tapu beyanı, ziraat odası üyelik varsa ÇKS belgesi evrakları ile başvuru yapabilecek.

TOHUMLAR SERTİFİKALI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen tohumlar sertifikalı ve ilaçlanmış olarak üreticilerimize verildi. Sertifikalı tohum kullanan çiftçiler daha sonradan hastalık ve zararlılarla mücadele etmede soru yaşamadı. Böylece üründe verim artışı sağlayarak çiftçiye ekonomik olarak katkı sağlandı. Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı bünyesinde görev yapmakta olan Ziraat mühendisleri, çiftçilerimize ücretsiz teknik danışmanlık ve yetiştiricilik konularında eğitim ve bilgi verdi. Tohum desteği alan üreticilerimizin ekim alanları kontrol edilerek gerekli katkılar sağlandı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
kandıralı 6 yıl önce
bu haberi aynısını kandıra beediyesi deyapmış tohumu km dağıtıyro büyükşehir mı kandıra belediyesi mi reklam kokan hareketler bunlar ve kandırada cok sık yaşanmaya başladı
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft