Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 07:30
Advert

Çocuklar mavi bayrağı hayaleri ile resimledi

SAHİLLERİMİZ
Giriş Tarihi : 13-08-2016 22:13   Güncelleme : 13-08-2016 22:13
Çocuklar mavi bayrağı hayaleri ile resimledi

Çocuklar mavi bayrağı hayalleri ile resimledi

6-12 yaş arası öğrenciler, Mavi Bayraklı halk plajlarında gördükleri güzellikleri  hayallerini de katarak resme dönüştürdüler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çevreye duyarlı hizmetleri ve geliştirdiği projeler kapsamında kent genelinde Karadeniz sahillerinde 2 ve İzmit Körfezi’nde 1 olmak üzere 3 halk plajında birden Mavi Bayrak dalgalanıyor. Vatandaşların gönül rahatlığıyla denize girdiği Mavi Bayraklı halk plajları şimdi öğrencilerin gözüyle çizilen resimlerle ayrı bir değer kazanıyor ve en güzel resimler Büyükşehir tarafından ödüllendiriliyor.

MAVİ BAYRAK VE DENİZ

Mavi Bayrak etkinlikleri kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nca geçtiğimiz günlerde Kandıra Cebeci Halk Plajı’nda ve Karamürsel Altınkemer Halk Plajında “Mavi Bayrak ve Deniz” konulu resim yarışması düzenlenmişti. Cebeci Halk Plajında 6-12 yaş arası 25 öğrenci ve Altınkemer Halk Plajında 31 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen programda Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Mavi Bayraklı plajların kuralları ve önemi hakkında hazırlanan kitap okundu. Etkinlikte öğrencilere çevre ve geri dönüşüm hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

Resim Öğretmenleri Ümit Kan ve Reyhan Demir’in değerlendirmeleriyle yapılan resim yarışmasında ise her iki plajda dereceye giren öğrenciler belirlendi. Cebeci Halk Plajı: 1. Selin Üzer (12 Yaş), 2. Yağmur Güleçyüz (12 Yaş), 3. Berra Özkaraca (9 Yaş). Altınkemer Halk Plajı: 1. Hüseyin Ülke Doğan (11 Yaş), 2. İrem Deniz (9 Yaş), 3. Kadir Sergen Tosun (11 Yaş).

HEDİYELERİNİ DE ALDILAR

Dereceye giren öğrencilere okul çantası hediye edildi bunun yanı sıra yarışmaya katılan tüm öğrencilere boyama kitabı, kuru boya, deniz topu, tişört, şapka ve Mavi Bayraklı Plajlarla ilgili hikaye kitabı dağıtıldı. Kandıra Kerpe Halk Plajı’ndaki resim yarışması ise 17 Ağustos 2016 tarihinde saat: 09.00’da gerçekleşecek.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft