Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 09:23
Advert

Karaağaçta 2 bin kişilik iftar

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen geleneksel iftar programında 2 bin kişi dualar eşliğinde iftar açtı

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-06-2016 11:41   Güncelleme : 26-06-2016 11:41
Karaağaçta 2 bin kişilik iftar

Karaağaçta 2 bin kişilik iftar

Kandıra Karaağaç Mahalle Muhtarlığı ve hayırsever işadamları tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve geleneksel hale getirilen iftar programında 2 bin kişi dualar eşliğinde iftar açtı.

Kandıra Karaağaç Mahallesi Muhtarlığı ve hayırsever işadamları tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen iftar programı her yıl olduğu gibi bu yılda yoğun katılımla gerçekleştirildi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar programına CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Kandıra Belediye Başkan Yardımcısı Asım Akkaya, Kandıra Emniyet Müdürü Ali Çalışkan, Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanı Mevlüt Akdeniz, Esnaf ve Kefalet Kooperatif Başkanı Ahmet Gödek, Eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, ilçe Nüfus Müdürü Dursun Kaya Bıyıkçı, Araştırmacı yazar ve belgeselci İsmail Kahraman, siyasî parti temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Karaağaç Mahallesi sakinlerinin yanı sıra civar köyler ve Kandıra merkezden gelen davetlilerin de yoğun katılım gösterdiği iftar programı, herkesi memnun etti.

İFTARLARIN KONUSU ÜLKE GÜNDEMİ VE TERÖR

Karaağaç meydanının adeta dolup taştığı program Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi ve kasidelerin okunması ile başladı. Okunan Kur’an-ı Kerim ve ilahileri dinleyerek iftar saatini bekleyen vatandaşlara iftarda her yılın özel menüsü olan mercimek çorbası, et kavurma, pilav, salata, hurma ve ayran ikram edildi. İftar sonrası bir konuşma yapan mahalle muhtarı Mehmet Elmacı, verilen iftarda emeği geçenlere ve katılımcılara köy halkı adına teşekkür edildi. Araştırmacı yazar ve belgeselci İsmail Kahraman, tarafından Karaağaç Köyü'ne ilk gelen köy kurucuları ile o günün şartları ve yaşananlar hakkında yapılan söyleşide duygusal anlar yaşandı. Eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet tarafından yapılan konuşmalarda terör dolayısıyla verilen şehitlere rahmet dilenirken, ramazanın ruhuna uygun birlik beraberliğin devam etmesi temennisi yer aldı. İftar programı yudumlanan  çaylar ve hoş sohbetle devam etti.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft