Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 07:42
Advert

Kandıra Komek sergisi açıldı

KOMEK 'in '' Gelenekseli Sergile '' temalı Kandıra sergisi törenle açıldı

Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 21-04-2016 18:34   Güncelleme : 21-04-2016 18:43
Kandıra Komek sergisi açıldı

Kandıra Komek sergisi açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KOMEK) 2015-2016 Eğitim Öğretim dönemi kursiyerleri '' Gelenekseli Sergile '' temalı eserlerin sergilendiği Kandıra sergisi törenle açıldı.

Kandıra Turan Güneş Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış törenine  Kocaeli  Büyükşehir Belediye Başkanı  İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Kandıra Ak Parti İlçe Başkanı Yunus Özder, protokol üyeleri, kursiyerler ve yakınları katıldı. Şehit Ümit Balkan Parkında düzenlenen tören açılışında konuşan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ” Ülkemizde, ilimizde ve ilçemizde meslek sahibi sayısını artırmada büyük sosyal sorumluluk üstlenen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nda yani KO-MEK’te ilçemizde eğitim gören, emek veren kursiyerlerimizin çalışmalarını sunacağı sergimizde bizleri  en çok mutlu eden  burada eğitim gören kursiyerlerimizin  edindikleri mesleği iş hayatına dönüştürerek, hem ülke ekonomisine hem kendi aile ekonomisine katkı sağlama imkanı bulmasıdır dedi.

7 farklı bölgenin renkleri, tatları ve kültürünü içeren el emeği göz nuru eserleri içeren  sergide Kandıra’nın tüm tarihi ve kültürel değerleri bir bir yerini alırken, eğitimin önemine değinen KBB Başkanı İsmail Karaosmanoğlu  ‘’ Eğitimi biz destekliyoruz’’ diyerek başladığı konuşmasını, '' KOMEK halk üniversitesidir. Eğitimin öğretimin yaşı olmaz.  Eskilerin tabiri ile yediden yetmişe, beşikten mezara kadar eğitim öğretim devam etmeli. Bende kırk sene önce üniversiteyi bitirdim. 64 yaşındayım ama hala öğreniyorum.  Her gün yeni bir şey öğreneceğiz. Ne güzel demiş Mevlana Hazretleri, '' Dün dündür geçti gitti can cazım, bu gün yeni bir şey söylemek lazım, bu gün yeni bir şey öğrenmek lazım. Yüzlerce meslek  yolunda,  sanat yolunda isteyen herkese öğrenme fırsatı sağlıyoruz '' diyerek kursiyerleri tebrik etti.

Konuşmanın ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri buradan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte Turan Güneş Kültür merkezine geçtiler. Karaosmanoğlu protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte sergiyi gezerek kursiyerleri tebrik ederek bir süre  sohbet etti. İngilizce, bilgisayar, diksiyon, mefruşat, kuaförlük, cilt bakımı, çocuk gelişimi gibi farklı alanlarda meslek sahibi olma ve  hayalinin gerçekleştirme şansı sunan Kandıra KOMEK'te bu yıl 774 kursiyer, 2004 yılından bu güne kadar ise 7761 kursiyer eğitim gördü. Bu yıl ki sergide ilçenin kültürünü ve unutulmaya yüz tutmuş geleneksel  motiflerini yansıtan el sanatları ürünleri sergilendi. Sergi 3 gün boyunca vatandaşların ziyaretine açık olacak.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft