Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 08:34

Fotoğraf Tutkunları safariye çıktı

Kandıra Belediyesi foto safari düzenledi

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-04-2016 21:07   Güncelleme : 18-04-2016 21:07
Fotoğraf Tutkunları safariye çıktı

Fotoğraf Tutkunları safariye çıktı

15 Nisan Cuma ile 17 Nisan Pazar günü fotoğraf meraklılarına Kandıra’nın eşsiz güzelliklerini görüntülemek için Foto Safari etkinliği düzenleyen Kandıra Belediyesi,  tarihi ve doğal güzelliklerin farklı çekim noktalarında görüntülenmesini sağladı.

Tüm profesyonel fotoğraf sanatçıları ve bireysel olarak fotoğraf sanatı ile ilgilenen amatör fotoğrafçıların katıldığı “Foto Safari” etkinliğinde Cebeci, Pembe Kayalar, Kefken, Kumcağız, Kerpe, Akçakoca Anıtına yapılan geziler boyunca yaşama dair fotografik ögeler, kültürel ve tarihi dokular, doğal güzelliklerle tarihi mekanlarda fotoğraf çekimleri yapıldı. Foto Safariye katılan fotoğraf sanatçıları ile birlikte görsel dünyaya yapılan yolculuğa çıkan fotoğraf meraklıları hem fotoğraf sanatının sırlarını öğrendi hem de  yeni teknikler kazanarak özel kurgular aracılığıyla çekim yaptı.

Etkinliğe katılan Kocaeli Gençlik Merkezi, Kandıra Meslek Yüksek Okulu, Kandıra Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve fotoğraf gönüllüleri etkinlikten memnun kaldıklarını ifade ederek, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’e böyle bir etkinliğin düzenlenmesini sağladığı için teşekkürlerini iletti. Kandıra’nın doğal güzelliklerine, tarihi yapısına hayran kaldıklarını sözlerine ekleyen fotoğraf meraklıları, Kandıra’nın yeşiliyle doğasıyla, güler yüzlü insanlarıyla ön plana çıkan ve sevilen bir ilçe olduğunu belirttiler.

Katılımcıların her gezi sonunda yaşamlarına unutulmayacak anılar kattıkları gibi kadrajlarında da ustalaştıklarını fark ediyor diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, çekimlerde maksimum keskinlik yakaladıklarını, daha güzel kompozisyonlar oluşturduklarını ve karşılaştıkları ilginç nesnelerin yakın plan çekimlerinin reflekse dönüştürerek usta fotoğraf sanatçılarının engin deneyimlerinden yararlandıklarını söyledi. En büyük kazanımın deneyim kazanmak olduğunu belirten Başkan Köken, ilçemizin tanınmasına yönelik yaptığımız etkinliklerimiz devam edecek dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft