Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 07:44
Advert

CHP Kandıra'da fikir alışverişinde bulundu

(CHP) İl Örgütü ve Kandıra İlçe Örgütü Mavi Köşe Kahvaltı ve Izgara Tesislerinde fikir alışverişinde bulundular

SİYASET
Giriş Tarihi : 20-02-2016 23:39   Güncelleme : 20-02-2016 23:39
CHP Kandıra'da fikir alışverişinde bulundu

CHP Kandıra'da fikir alışverişinde bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü ve Kandıra İlçe Örgütü Mavi Köşe Kahvaltı ve Izgara Tesislerinde  bir araya gelerek  2 Mart'ta yapılacak CHP Kandıra İlçe Kongresi öncesi fikir alışverişinde bulundular.

Düzenlenen toplantıya CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, İl Sekreteri Hüseyin Acurman, geçtiğimiz günlerde kayyumla atanan CHP Kandıra İlçe Başkanı Kenan Çapraz ve yönetimi, CHP Kandıra eski ilçe başkanı Recep Şenol ve çok sayıda partili katıldı. Programda Kandıra İlçe Başkanlığı için yapılacak kongre öncesi durum değerlendirilmesi yapan partililer  fikirlerini açıklama imkanı buldu. İl Başkanı Cengiz Sarıbay toplantıda partililere, "Ben açıkça aday olacağım" demelerini istedi.

HERKES FİKİRLERİNİ SÖYLESİN

Programın açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bugün burada herhangi bir programımız yok. 2 Mart'ta yapılacak kongremiz öncesi bütün arkadaşlarımız fikirlerini söyleyecek. Beni de eleştirebilirsiniz. Basınımız burada kimse sözlerini esirgemesin. 2019 seçimleri bizler için önemli. Çalışmalarımızı şimdiden başlattık. Bunun için sıkıntılarımızı konuşarak aşacağız. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ederim. Şimdi her partili arkadaşımız fikirlerini esirgemeden lütfen söylesin" dedi.

NEDEN BAŞARILI OLMAYALIM?

Sarıbay'dan sonra söz alan CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “2 Mart'ta yapılacak kongremizle inşallah örgütümüzü tamamlayacağız. Kandıra'nın önemi ortada. 2019 seçimi il başkanımızın dediği gibi bizler için önemli neden Kandıra'da başarılı olmayalım. Kongre sürecimizden sonra örgütümüzü tamamlayıp inşallah çalışmalarımıza başlayacağız. Kandıra'da önceki dönemde emeği geçenlere de, kayyumla atanan yönetimi de kongrede aday olacak arkadaşları da teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

TEŞEKKÜR EDİYORUM

CHP İl Başkanlığı kongresi sonrasında delege olarak yazılmadığı için istifa eden Kandıra Örgütü'nün yerine kayyumla atanan CHP Kandıra İlçe Başkanı Kenan Çapraz ise, “Gerek başkanımız gerekse, vekilimiz gerekenleri söyledi. Benim daha üstüne konuşmama gerek yok. Örgüt olarak bir kongre atlatacağız. Bugün burada bizlere bu fırsatı sunan il başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

HER İLÇENİN SİRMEN'İ VE ERENKAYA'SI VAR

Partililerden Hüseyin Okumuş ise, “Kandıra'da 30 yıldır birileri ilçe kongrelerine müdahil oluyor. Bir aday belirleyip onu destekleyip, başa getirmeye çalışarak diğerlerini dışlıyorlar. Bizim partimizde her ilçenin bir Sefa Sirmen'i ve Hikmet Erenkaya'sı bulunuyor. Bugün Ahmet Türk adı geçiyor. Hemen arkadaşlarımız aman olmaz istifa edenler çok olur diyorlar. Alpaslan Seymen bir gün bana dedi ki; 'Ben partiden istifa ettiğimde İzmit'te yer yerinden oynayacak sandım. Ama hiç bir şey olmadı.' Aday olan Ahmet Türk'se bırakın yarışsın. Kim istifa ediyorsa etsin. Bizim için önemli olan partimizin başarısı. Kişisel çıkarlar önemlisi değil" dedi. Bunun üzerine söz alan Sarıbay, “Hiç bir arkadaşımızın birinin adamı olmasına gerek yok. Hepiniz birer Sefa Sirmen ya da Hikmet Erenkaya olmalısınız. Bizim bugün burada konumuz, Kandıra'nın sıkıntılarını aşmak. Arkadaşlar kendi adayınız kendiniz belirleyin” şeklinde konuştu.

YİNE OLSA YİNE İSTİFA EDERİM

Recep Şenol, “Bundan sonraki süreçte bu tür toplantılara ihtiyacımız var. Biz böyle toplantılarda fikirlerimizi konuşursak, bir yerlere geliriz diye düşünüyorum. Biz kongremizi Aralık'ta yaptık. 2 buçuk ay sonra tekrar yapıyoruz. Biz 3 ayda bir kongre mi yapacağız. Şimdi İstifa eden sen değil misin? Niye buraya getirdin konuyu derseniz evet ben istifa ettim. Ama ben kendimi düşündüğüm için değil CHP Kandıra örgütümüze haksızlık yapıldığı için istifa ettim. Yine olsam yine ederim” ifadelerini kullandı.CHP Kandıra eski ilçe başkanı Recep Şenol, Kandıra'da haksızlık yapıldığını belirterek, "Yine olsa yine istifa ederim" dedi.

HERKESİ KUCAKLAMASI GEREKİR

Şenol, “Önümüzde bir ilçe başkanlığı kongremiz var. Gerçekleştirdiğimiz kongrede herkesi kucaklayacak bir yönetim oluşturmamız lazım. Ben yönetici olursam ona selam vermem gibi fikirlerinden vazgeçmeliyiz. Seçeceğimiz ilçe başkanının herkesle barışık olması gerekiyor. Aksi takdirde ilçemizde başarılı olamayacağız. Bu zamana kadar hep bu yüzden kaybettik. Başarı istiyorsak birlik olmamız gerekiyor. İnşallah 2 Mart'ta böyle bir kongre gerçekleştireceğiz. Önce genelde daha sonra ilçe partimizi iktidar yapacağız. Şimdiden söylüyorum ben aday değilim, aday olan arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Ben bir Cumhuriyet Halk Partiliyim. Ömrüm yettiğince de partili olarak kalacağız" dedi.

KANDIRA'DA CHP'LİLER TÜKENMİŞTİR

CHP Kandıra İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Eyisabuncular, “Kandıra'da ayrımcılık var. Kenan beyciler, Mustafa beyciler vs. Bence artık partide emeği geçen insanları birleştirmemiz lazım. Yönetime herkesi kucaklayabileceğimiz bir yönetim kurarak yenilikçi bir kadroyla örgütümüzü tamamlarsak bence Kandıra örgütü başarılı olacaktır. Kandıra'da CHP'nin tükendiğini düşünmüyorum. Bence Kandıra'da CHP'liler tükenmiştir" dedi.

BELEDİYE BAŞKANI ADAYI SEÇECEĞİZ

CHP Kandıra İlçe Başkanlığı için adı geçen Ahmet Türk, “Bundan 6-7 yıl önce yapılan kongrede Muzaffer abiyle yarıştığımız için bizim ismimiz ilçe başkanlığı için geçer oldu. Şimdi 2 Mart'ta bir kongre gerçekleştireceğiz. Benim düşüncem 2 Mart'ta biz bir ilçe başkanı seçmeyeceğiz. 2019 yılında yapılacak yerel seçimler için bir belediye başkanı adayı seçeceğiz. Bizlere görev düşürse seve seve yaparız. Neden 2023 yılına CHP iktidarında girmeyelim" dedi.

KENAN ÇAPRAZ:DEĞİŞİME AYAK UYDURMALIYIZ

Kandıra Belediyesi CHP eski Meclis Üyesi Mehmet Tımaç, “Bu partide 3-4 dönem meclis üyeliği yaptım. Bunu şunun için söylüyorum; Hem muhalefet hem iktidar zincirini yaşadığım için söylüyorum. Konumuz 2 Mart ilçe başkanı seçeceğiz. Ancak biz hala isimler üzerinden konuşuyoruz. Bizim şuan yaş ortalamamız 40'ın üzerinde. Basındaki arkadaşlar sizin konuşmalarınızı dinlemiyor. Buyurun bakın, çünkü hala aynı şeyleri söylüyoruz. Hala klişelerle konuşuyoruz. Kendimizi yenilemeliyiz ve değişime ayak uydurmalıyız” dedi.

TÜM KANDIRA'YA YAYMALIYIZ

Tımaç, “2 Mart'taki seçimlerde hevesi olan arkadaşları, ben adayım diyen arkadaşlarımızı destekleyeceğiz. Ayrıca ilçe başkanı olacak arkadaşımız belediye başkanı olacak diye bir durum yok. İlçe başkanlığını iyi yapan birisi belediye başkanlığını da iyi yapar diye bir şey yok. Böyle şartlar koşmamamız doğru değil. Artık kendimizi aşmalıyız" dedi. Bunun üzerine ilçe başkanlığı için adı geçen Mustafa Türk, “Biz belediye başkanı adayı seçeceğiz derken, yanlış anlaşıldık. Bizim bunu söylememizdeki olay bizim 2 Mart'ta oluşturacağımız yönetimi tüm Kandıra'ya yaymalı demek istedik" ifadelerini kullandı.

BEN YÖNETİMDE OLMAK İSTİYORUM

Partililerden Kandıra'nın Ballar Köyü'nden Orhan Horoz, “Ben partili arkadaşlarımdan biraz daha sert konuşacağım. Artık birleşme zamanı, partimizi bir yerlere taşımalıyız. Ballar Köyü'nde kaç yıldır partime oy taşıyorum. Geçmiş dönemde ki yönetici arkadaşlarımıza bakıyorum. Neden kendi köylerinden oy taşımıyorlar. Bana da AKP'den teklif geliyor 'Gel partimize geç diye' niye çünkü Ballar Köyü'nde bir oy potansiyeli var. Ben babadan bir Cumhuriyetçiyim. Kolumu kessen Cumhuriyet akar. Ben şimdi lafı dolandıran arkadaşlarım yerine direk düşüncemi söyleyeceğim. 'Ben kurulacak yönetimde olmak istiyorum'. Buradan seçilecek arkadaşa sesleniyorum" dedi. Bunun üzerine herkes Horoz'u alkışlarken, il başkanı Sarıbay, “İşte böyle cesur düşüncelerinizi bekliyorum. Orhan kardeşim neden yöneticilik istiyorsun adaylığını koy başkanlık için yarış" dedi.

2 MART'TA BU İŞİ BİTİRECEĞİZ

Toplantının kapanış konuşmasını yapan İl Sekreteri Hüseyin Acurman ise, “Bugün burada böyle bir program düzenledik. Ben içinizden biriyim, Kandıralıyım ve aynı zamanda il sekreteriyim. İl başkanımız Kandıra'ya destek olacağını söyledi. Biz destek vermeye hazırız. Kocaeli'de partimizi yukarlara taşıyacağız. Ancak Kandıra'nın bu topal durumu bizi geri atıyor. Biz 2 Mart'ta bu işi bitirmek istiyoruz. Herkes bunun farkında olsun” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft