Kandıralıların Haber Portalı-Kandıra Haber
HV
16 MAYIS Pazartesi 07:34
Advert

Kandıra’da 14 bin 700 Ceviz Fidanı, 300 Kiraz Fidanı Dağıtıldı

Kandıra Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin birlikte yürüttüğü proje dahilinde fidan dağıtımı yapıldı

YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-01-2016 18:10   Güncelleme : 12-01-2016 18:10
Kandıra’da 14 bin 700 Ceviz Fidanı, 300 Kiraz Fidanı Dağıtıldı

Kandıra’da 14 bin 700 Ceviz Fidanı, 300 Kiraz Fidanı Dağıtıldı

Kandıra Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin birlikte yürüttüğü proje dahilinde fidan dağıtımı yapıldı.Vatandaşlar için 14 bin 700 adet ceviz fidanıyla 300 adet kiraz fidanı dağıtımı gerçekleştirildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Hasan Aydınlık'ın katılımlarıyla başlayan fidan dağıtımı programında konuşma yapan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin tarımsal müdürlükleri kurmasıyla birlikte  mühendisler tarafından başlatılan çalışmalar neticesinde hangi ağaçların faydalı olduğu, hangilerinin yetiştiğini öğreniyoruz. Doğal güzelliklerin, tarihin, yeşilin temsilcisi haline gelen Kandıra’mız da vatandaşlarımızın refahı için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor ve çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz dedi.

Bölgemizde tarım arazimiz bol, hepimiz el birliğiyle işlerimizi sürdürerek ilçemize faydalı işler yapacağız. Boş duran arazilerimizi fidanlar dikerek değerlendirebiliriz. Sizlerin istekleri doğrultusunda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin de destekleriyle mühendislerimiz toprak analizlerinden başlayarak tüm hizmetleri sizlere sunmak için bekliyor diyen Başkan Köken, çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

“Medeniyetimiz nereye gittiyse oraya ağaç dikerek başlamıştır”

Kocaeli genelinde 30 bin fidan dağıtıyoruz diyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Hasan Aydınlık, Kandıra’da da   15 bin civarında fidan dağıtımı yaptıklarını belirtti. Talepler doğrultusunda bölgeye de uygun olarak belirlenen fidanlar, inşallah bu boş arazilerimizde örnek teşkil edecek diyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Hasan Aydınlık, % 50 hibe kapsamında 15 bin fidan dağıtımının yapıldığını da anlattı.

Vatandaşlara konusunda uzman olan kişiler tarafından eğitim  ve danışmanlık hizmetleri veriliyor. Kırsal alanlarda hayvansal sulama hizmetlerinin de verildiği açıklanan fidan dağıtım programında edinilen bilgilerin bilmeyen tüm vatandaşlara ulaştırılması ifade edildi.

Tarımsal faaliyetlerin sürekliliğinin sağlanması için vatandaşlarımıza imkanlarımız ölçüsünde destek olmaya devam edeceğiz diyen Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin tarımsal müdürlükleri kurmasıyla birlikte  mühendisler tarafından başlatılan çalışmalar neticesinde hangi ağaçların faydalı olduğu, hangilerinin yetiştiğini öğrenerek çalışmaları sürdüreceklerini anlattı.

Başkan Ünal Köken: “ Biz memleketimizin büyümesini istiyoruz”

Kandıramızın gelişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz diyen Başkan Köken, önemli olan görev ve vazifelerimizi en iyi şekilde yapmaktır. Bizler üzerimize düşeni en iyi şekilde yapacağız. Hep birlikte el ele verip ilçemizi daha yeşil yapacağız diyen Başkan Köken, sözlerini arazilerimize sahip çıkalım ve iyi değerlendirelim diyerek sonlandırdı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft