Büyük Adalet
Büyük Adalet
Giriş Tarihi : 21-09-2021 09:23

Yahu bu nasıl gazetecilik

Yahu bu nasıl gazetecilik

Kendine göre bir kaynaktan bir şeyler duyan doğrulamadan haber yapan siz.

Haberin tamamen asılsız olduğu, haberde geçen unsurların hiç birinin gerçek olmadığı noktasında tarafımızdan dostane uyarılan ve uyarımızın ardından haberi kaldıran siz.

Yaklaşık üç saat sonra aynı haberi yeniden yayına sunan siz.

Gönderilen tekzip yazısını ana manşette yayınlaman gerekirken kimse görmesin rezil olmayayım diye tekzip başlığı altında kimsenin görmeyeceği satır ve sütunlarda yayınlayan siz.

Uydurma haberine erişim yasağı konulması üzerine bin bir takla ile feveran eden yine siz. 

Bu kadarda olmaz ki be kardeşim.

Seni adam gibi arayıp Cumhuriyet Savcısından Kandıra Belediyesi’ne baskın falan yapılmadı böyle bir şey yok demedik mi biz?

Olmayan savcı, olmayan yolsuzluk dosyaları üzerinden, olmayan oda ve İçişleri Bakanlığının uhdesinde olan konularla ilgili Adalet Bakanlığı tarafından Ankara’dan görevlendirilen Cumhuriyet Savcısı uydurması ne kadar mesnetsiz bir atmadır.

Allah aşkına yapmayın etmeyin. Kendi hırs ve düşmanlıklarınızı gazeteciliğe alet etmeyin.

Söyledik yine söylüyoruz. Bunlardan bir tanesi bile doğru değil. Uydurma ve safsata…

O halde ne yapacağız? Yerel mahkemenin erişim kararının haberin doğruluğunu araştırmadan alındığı üzerine kurgu yapmayacağız.

Kararı veren mahkemenin, İçişleri Bakanlığına, Adalet Bakanlığına yazı yazarak Kandıra Belediyesi hakkında soruşturma olup olmadığını sormasını beklemeyeceğiz. Madem ki haberi yaparken ilgili kişileri arayıp doğruluğunu sormadık, diğer haber kaynakları ile haberin doğruluğunu teyit edemedik, sansasyonel olacağız diye atıp tutmayacağız.

Erişimin engellenmesi bana göre de etik olmayan bir uygulamadır. Lakin kimi zaman edebini bilmeyene, yalan ve iftiralarla insanları rencide edenlere karşı da kısa sürede yaptırım getirmektedir. Hani bir laf vardır ya dinsizin hakkından imansız gelir diye. Durum aynen öyle.

Kandıra Belediyesi ile ilgili yapılan hiçbir haberinize şimdiye kadar erişim kararı alındığını yada tekzip yazısı gönderildiğini duymadım.  Abartılı ve tamamen saldırı amaçlı gerçekleştirilen gri pasaport haberleri de dahil.

O halde hangi intikamdan bahsediyorsunuz. Yalan haberi yayından kaldırtmak ve tekzip yayınlatmak nasıl bir intikam oluyor onu da kamuoyuna bir izah ederseniz memnun oluruz.

Başkanı iş bilmez vs gibi vasıflarla tahkir etmek, yarın görevden alınacağı iddiasında bulunmak, sonrada bu düşünce üzerinden mahkemeye akıl vermek nasıl bir psikolojinin yansımasıdır söyleyin de bilelim.

Vel hasılı kelam at ölür, meydan kalır; yiğit ölür şanı kalır. Ne gazeteciliği ucube yazılarınızla öldürün nede yiğitliğinizi sorgulatın. Bilmem anlatabildim mi?

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft