Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kandıra Belediyesi emeklileri evlendiriyor

Emekliler için 250 TL’den başlayan taksitler ve 240 aya varan vadelerle konut sahibi olma imkanı

Kandıra Belediyesi emeklileri evlendiriyor
Bu içerik 6538 kez okundu.
Advert

Kandıra Belediyesi emeklileri evlendiriyor

Türkiye genelinde uygulamaya konulan emekliler için  250 TL’den başlayan taksitler ve 240 aya varan vadelerle konut sahibi olma imkanından emeklileri yararlandırmak isteyen Kandıra Belediyesi harekete geçti.

Türkiye genelinde başlatılan uygulama ile emeklilere 120 aydan 240 aya kadar vade ve 250 tl'den başlayan fiyatlarla daire sahibi olma imkanı tanınması hedefleniyor. Kandıralı emeklilere özel ve uygun ödeme koşullarında TOKİ'den ev alma  ve konut sahibi olma imkanı tanımak isteyen Kandıra Belediyesi,  TOKi ve ilgili kurumlarla yaptığı görüşmelerde sona geldi. Yapılan görüşmeler sonucu TOKİ tarafından emekliler için özel şartlara ev üretilmesi aşamasına gelindi.

Kandıra Belediyesi yetkililerinden yapılan açıklama da, ''  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı emeklilerimizin en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ülkemizin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kurulması projesinden Kandıralı emeklilerimizin yararlanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışma ve görüşmeler sonucu  dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza dönük konut üretimden ayrılan  yüzde 25 kontenjan kısmından emeklilerimizin de faydalanmalarının önü açılmış oldu.  TOKİ, tarafından üretilecek konutlar çok yakın bir gelecekte emeklilerimizin beklentilerine uygun şekilde üretilmesine başlanacak'' şeklinde oldu.

kandıra kandıra belediyesi toki emekliye ucuz ev
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
Belediye binası çalışmaları hızlanıyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor
AK Parti Kandıra rekora gidiyor