Advert Advert
Advert Advert
Advert

karışık

karışık

karışık
Bu içerik 23521 kez okundu.
Advert

Kandıralı fındıkçıların yüzü gülüyor

Karadeniz bölgesinde fındık bahçelerinin soğuk nedeniyle yanması sonrasında fındık fiyatındaki artış ve fındığın 10 lira gibi bir fiyata satılmaya başlanması Kandıra fındık üreticisini bir hayli memnun etti.
 
Kandıra fındık üreticisi bu günlerde bir hayli memnun. Karadeniz bölgesinde soğuk hava yüzünden fındığın yanması sonrası azalan fındık rekoltesi kış aylarında fındık fiyatlarının 6 liradan 9 lira gibi bir rakama çıkmasına neden olmuştu. Kandıra’da ise fındık fiyatlarının 10 liraya yükselmesi ve bu yıl fındık üretim miktarındaki artış fındık üreticisini bir hayli memnun etti.  Havaların yağmurlu gitmesi fındıkta verimi artırırken, fındık fabrikalarının ve fındık tüccarlarının fındığı 10 liradan almaları ve  kilo başına 200 kuruş randıman vermeleri fındıktan elde edilecek gelirin tavan yapmasına neden oldu.
 
FINDIK 20 LİRAYI BULACAK BEKLENTİSİ
Hele hele sezon sonrası fındık fiyatlarının 20 liraya kadar yükseleceği söylentileri emanette fındık bırakanların artmasına neden oldu. Tarladan topladığı fındığı kurutan ve kabuğundan ayıran fındık üreticisi ihtiyacı kadar fındığı satmayı geri kalan fındığı ise bekletmeyi tercih ediyor. Bakalım ilerleyen günlerde fındık fiyatları Kandıra üreticisinin yüzünü daha da  
güldürmeye devam edecek mi?
 
Not: Fındıklarınızı saat 150 tl 'den kabuklarından ayırabilirsiniz. Fındık makinesi için Zeynel Uzcan: 0 535 610 41 35

 

BAŞKAN KÖKEN; BU SENE FINDIKLAR GÜZEL

Ağustos ayı ile birlikte fındıkta mesainin başlamasının ardından Kandıra’nın tüm köylerinde (mahallerinde) fındık toplanmaya başlandı. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken Kandıra İlçesinde bulunan Tonguçlar Fındık Fabrikası sahiplerinden Murat Tonguç’u iş yerinde ziyaret ederek fındık piyasası hakkında  bilgi aldı.Başkan Köken bir fındık üreticisinin fındığına ait randımanının ölçüsünü yapan işyeri çalışanlarına yardımcı olarak fındık ayıkladı.

Başkan Köken konuşmasında “Bu sene fındıklar güzel maşallah.Bu sektörden geçimini sağlayan Kandıralı esnaf kardeşlerimize  yeni fındık sezonunun huzur ve bereket getirmesini diliyorum”dedi.
 

KANDIRA’DA FINDIK ÇOK
Fındık Üreticilerinin düşüncelerine göre Giresun,Ordu Karadeniz Sahil Bölgesinde 30 Mart ayında ki kar  ve don olayından  dolayı fındık rekoltesinde önemli bir ürün kaybı olmuştur.Bu sebeple fındık üretimi Türkiye genelinde azalmıştır.Bu yıl Kandıra İlçesinde fındık üretiminin fazla olduğu gözlenmektedir.
 

 

Başkan Karaosmanoğlu, Kandıra’da esnafla buluştu
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra’da esnaf ziyareti yaparken ilçe sakinleriyle de sohbet etti. Kandıralılara hemşerilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu’na Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ve AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erdinç Şentürk de eşlik etti.

2023, 2053 VE 2071 HEDEFLERİ
Kandıra’da esnaflarla buluşan ve ilçe sakinleriyle sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, Kandıra’nın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 65 oy oranı ile Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktığını söyledi. Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “İnşallah yeni Cumhurbaşkanımızla birlikte 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşacağız” dedi.

 

BAŞKAN KÖKEN YAPILAN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ.

Çarşı mahallesi ve Çarşı Camii’nin mevkiinde incelemelerde bulunan Kandıra Belediye Başkanı  Ünal Köken yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü son olarak çarşı caminin alt tarafına bayanlara özel şadırvan ve WC yapım çalışmalarına başladı. Çalışmaları bizzat yerinde inceleyen Başkan Köken, personeli ile  görüşerek çalışmalar hakkında bilgi edindi ve çarşı mevkiinde bulunan eksiklikler konusunda da uyarılarda bulundu. Başkan Köken’e çevre esnafı yapılan çalışmalarla ilgili görüşlerini dile getirdiler ve gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Başkan Köken ile belediye ekiplerine sonsuz teşekkürlerini sundular.

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK.

Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken açıklamasında “Kandıra’mız turizm kentti, adına yakışır modern bir ilçe haline getirmek için  tüm mahallerimizde eksiklerimizi görüyor ve çalışmalarımıza başlıyoruz. Bu yönde çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

  

kandıra fındık randıman fındık fiyatı on lira kandıra fındıkçısı ünal köken karaosmanoğlu
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Televizyon patladı 1 ölü
Televizyon patladı 1 ölü
İlk mecliste 7 gündem maddesi
İlk mecliste 7 gündem maddesi