YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-01-2022 15:42

Kırsal mahallelerde altyapı hatları yenileniyor

İsu Kandıra’nın kırsal mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniliyor

Kırsal mahallelerde altyapı hatları yenileniyor

Kırsal mahallelerde altyapı hatları yenileniyor

Kocaeli genelindeki kırsal mahallelerin altyapı çalışmalarına yatırım programı kapsamında devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yatırımlarla cazibe merkezi haline gelen Kandıra’nın kırsal mahallelerinin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını yeniliyor.

21,5KİLOMETRE YENİ ALTYAPI

KBB İSU Genel Müdürlüğü, “altyapıda sıfır problem“ ilkesiyle Kocaeli genelinde gerçekleştirdiği yatırımların imalat ve inşa çalışmalarını sürdürüyor. Şehir ve kırsal farkı gözetmeksizin çalışmalar yapan İSU, 2021 yılı yatırım programı kapsamında Kandıra ilçesinde başladığı altyapı yenileme çalışmalarına 2022 yılı içerisinde devam ediyor. İlçe genelinde yapılan altyapı yenileme çalışmalarında, toplam 21.5 km uzunluğunda yeni altyapı yapılacak.

7 MAHALLEDE ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

İlçeye bağlı Hacımazlı, Kefken, Akdurak, Antaplı, Beyce, Kerpe ve Kurtyeri-Kıncıllı olmak üzere yedi kırsal mahallenin içme suyu ve kanalizasyon hatları tamamlandı. Yapılan çalışmalar ile birlikte 11 bin 250 metre uzunluğunda içme suyu hattı ile 4 bin 800 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı imalatı tamamlandı. Yapılan çalışmalarda ile birlikte toplam 16 kilometre uzunluğundaki altyapı hattı yenilendi. Altyapı hattı yenileme çalışmaları Antaplı ve Kurtyeri mahallelerinde devam ediyor. 300 mm çapında beton boruları kullanılarak yapılan kanalizasyon imalatları, yatırım programı kapsamında sürüyor.

KIRSAL MAHALLELERE SAĞLIKLI ALTYAPI

Bölgede gerçekleştirilen çalışmaların tamamlanması ile birlikte vatandaşlar kesintisiz ve kaliteli altyapı hatlarına kavuşmuş olacak ve kırsal mahallelerin yaşam kalitesi artacak. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından, kazı alanlarının çökme sürecinden sonra, asfalt, asfalt yama ile parke ve bordür çalışmaları da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft