YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-12-2021 08:50

Hemşehrileri Mustafa Kandıralı'yı andı

Kandıra Mustafa Kandıralı'yı andı

Hemşehrileri Mustafa Kandıralı'yı andı

Hemşehrileri Mustafa Kandıralı'yı andı

Dünyaca ünlü klarnet üstadı Mustafa Kandıralı memleketi Kandıra’da ölümünün 1.’inci yıl dönümünde düzenlenen özel bir gece ile anıldı.

Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, MARTAŞ AŞ. Yönetim kurulu Başkanı Selçuk Uztürk ve Mustafa Kandıralı’nın yeğeni meşhur klarnetçi Türkan Kandıralı’nın kısa konuşmaları ve anılarını aktardıkları program, Mustafa Kandıralı’nın hayatını anlatan video ve ardından öğretmenlerden oluşan Kandıralı yerel sanatçıların sunduğu Türk Halk müziği konseri ile devam etti.

Klarnet Üstadı Türkan Kandıralı yönetimindeki orkestra ve konuk sanatçılar tarafından verilen eşsiz konserle Klarnet üstadı Mustafa Kandıralı anıldı. Namazgah Kültür Merkezinde gerçekleşen konserde unutulmaz sanatçının kalernetiyle kulaklarda yer etmiş Türk Sanat Müziği eserleri seslendirildi.

Meşhur klarnetçi Türkan Kandıralı ve orkestrası tarafından çalınan müzik eşliğinde sahneye çıkan Türk Sanat Müziği Sanatçısı Oktay Yıldırım ve TRT sanatçısı Ayşe Ekiz tarafından seslendirilen eserler etkinliğe renk kattı.

 Gecede, Türkan Kandıralı ve sanatçı Ayşe Ekiz’e sanata, sanatçıya ve kültüre katkıları nedeniyle Kaymakam Ünal ve Belediye Başkanı Turan tarafından çiçek takdim edildi.

Kandıra Kaymakamlığı, Kandıra Belediyesi ve Martaş A.Ş. işbirliğinde Kandıra Namazgah Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘’Mustafa Kandıralı Anma Gecesi’ne, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal,  Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, kurum idarecileri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, belediye eski başkanları, muhtarlar, öğretmenler, müzisyenler ve sevenleri katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft