YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-12-2021 13:39

İsu altyapıdan sonra üst yapıyı da hallediyor

İsu artık asfalt, bordür, parke de yapacak

İsu altyapıdan sonra üst yapıyı da hallediyor

İsu altyapıdan sonra üst yapıyı da hallediyor

Kandıra ilçesinin sağlıklı altyapıya kavuşturulması için yatırım çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, altyapı çalışmaları tamamlanan mahallelerde üstyapı çalışmaları kapsamında asfalt, parke ve bordür çalışmaları gerçekleştiriyor.

BİRÇOK MAHALLEDE ÇALIŞMA

Yüzölçümü ve kırsal mahalleri itibariyle Kocaeli’nin en büyük ilçesi olan Kandıra’nın deniz turizmi, coğrafi yapısından dolayı Kocaeli’nin incisi durumunda. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü’nün yaptığı yatırımlarla ilçenin yaşam kalitesi arttı. Turizm ve köylerde yapılan yatırımlar ile birlikte nüfusun artmasını göz önünde bulunduran İSU Genel Müdürlüğü, ağırlıklı olarak kırsal mahallelerde olmak üzere bölgenin altyapı eksikliklerini gidermek için içme suyu ve atıksu altyapı hatları ile içme suyu depoları, fosseptik kuyuları ve dere ıslahı çalışmaları gerçekleştiriyor.

ÜSTYAPI ASFALT, PARKE VE BORDÜR ÇALIŞMALARI

Kandıra’nın birçok bölgesinde altyapı hatlarının imalat çalışmalarına devam eden İSU, çalışmalar nedeniyle bozulan yollarda üstyapı çalışmalarını da bir yandan sürdürüyor. Altyapı hatlarının yapıldığı kazı alanlarının oturma sürecinin ardından İlçeye bağlı Koçun, Eğercili, Beyce ve Akdurak Mahallelerinde asfalt, bordur ve parke çalışmaları yapıldı. Yapılan çalışmalar kapsamında Koçun mahallesinde 40 metre bordür ve 670 metrekare parke ve Akdurak Mahallesi kışla mevkiinde 1250 metrekare parke ve 450 metre bordür imalatı yapıldı, Eğercili mahallesinde 3515 metrekare asfalt yama için 761 ton asfalt, Beyce mahallesinde 2480 metrekare asfalt yama imalatı için 550 ton asfalt kullanıldı. Akdurak Mahallesi kışla mevkiinde parke imalat çalışmaları devam ediyor.

MAHALLELERE HAYAT KATIYOR.

Altyapı çalışmaları tamamlanan diğer kırsal mahallerin üstyapı çalışmaları yatırım programı kapsamında devam edecek. Altyapı ve üstyapı çalışmaları tamamlanan kırsal mahalleler, sağlıklı içme suyu ve kanalizasyon altyapılarının yanı sıra asfalt, parke ve bordür çalışmaları ile birlikte modern bir yapıya büründü. Kırsal mahaller cazibe merkezleri haline geldiği gibi bölge halkının da yaşam kalitesi arttı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft