YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-08-2021 16:20   Güncelleme : 12-08-2021 16:39

Kaymakamlık makamından duyurulur

Lütfen kurallara uyalım

Kaymakamlık makamından duyurulur

Kaymakamlık makamından duyurulur

Artan yangın ve boğulma olaylarına karşı Kandıra Kaymakamlık makamından açıklama geldi.

Kandıra Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, orman yangınları ile denizde boğulma olaylarının önlenmesi amacıyla Kaymakam Mehmet Ünal'ın başkanlığında toplantı yapıldı.

Kaymakamlık tarafından şu kararlar alındı:

İlçemiz ormanları yüksek yangın riski taşıdığından ve kıyıya yakın ve bitişik ormanlarda yaz mevsimi nedeni ile artan yoğunluk ve boğulma vakaları nedeni ile olası vakaları önlemek, kamu düzeni ve güvenliği ile genel sağlığı korumak için İl İdaresi Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde aşağıdaki kararlar alınmıştır.

  1. Ormanlarda piknik yapılması, araçla girilmesi, ateş yakılması, havai fişek atılması ile ilan edilen yada uyarı levhasıyla, şerit çekilerek fiziki engellerle girişi kapatılan yada görevlilerce uyarılan alanlara girilmesi,
  2. İzinli mesire yerleri dışında çadır kurulması,
  3. Hava ve deniz şartlarındaki tehlike nedeni ile denize girmenin yasaklandığı ya da görevlilerin uyardığı yerlerde denize girilmesi, İkinci bir uyarıya kadar yasaklanmıştır.

Aksine hareket edenler hakkında başka bir hüküm yoksa Kabahatler Kanunu gereğince işlem yapılacağı, vatandaşlarımızın kurallara azami uymaları duyurulur.                                                                                                               M. Ünal Kaymakam

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft