YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-07-2021 10:39

Esnaf ve Sanatkarlar kongreye gidiyor

İlk yarış oylama usulünde olacak

Esnaf ve Sanatkarlar kongreye gidiyor

Esnaf ve Sanatkarlar kongreye gidiyor

6 Temmuz’da yapılacak olan Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin olağan kongresinde mevcut Başkan Ahmet Gödek ve adaylığını açıklayan Haydar Bir yarışacak.

Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yarın kongreye gidiyor. Ocakta yapılması gerekirken Covid-19’la mücadele kapsamında bu güne kadar uzatılan kongre 6 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. Yapılacak kongrede iki liste yarışacak. Mevcut Başkan Ahmet Gödek’in listesi ile yeni aday Haydar Bir’in listesinin yarışacağı kongrede ilk yarış oylamanın kapalı usulle mi yoksa açık usulle mi yapılması hususunda olacak. Kongrede yaklaşık 800 üye oy kullanacak.

Mevcut Başkan Ahmet Gödek cephesi Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ana sözleşmesi oy kullanmanın şekli madde 35’te belirtilen Oylamalar el kaldırılmak suretiyle yapılır. Ancak, ortaklar cetvelinde imzası bulunanların yarıdan fazlasının talebi halinde gizli oya başvurulur hükmü kapsamında oylamanın 55 yıldır açık oylama şeklinde yapıldığını ve etik olarak açık oylama usulüyle yapılması gerektiğini savunuyor. Açık seçimden yana olan mevcut yönetim kapalı seçim kararı alınması durumunda ortakların kararına da saygı duyacağını ve açık kapalı seçimin kendileri için farketmeyeceğini dile getiriyor.

Haydar Bir cephesi ise ortaklar cephesinde imzası bulunanların yarıdan çoğunun talebi halinde gizli oylama yapılabilir hükmü doğrultusunda kongrenin kapalı oylama usulüyle yapılmasından yana. Hatta bu kararın nezaketen kongreye gitmeden alınmasının adil bir kongre için gerekli olduğunu savunuyor. Kapalı oy usulü ile kongrenin örneklerinin mevcut olduğunu ifade eden aday yönetim kongrede oylamanın kapalı usulle yapılması için üyelere başvuracak. 

Kandıralılar Ailesi olarak Kandıra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kongresinin esnafımıza ve Kandıramıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft