YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-06-2021 12:05

Okuma mevsimi projesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Okuma mevsimi projesinde ödüller dağıtıldı

Okuma mevsimi projesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Okuma mevsimi projesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi

Kandıra’da ‘’Okuma mevsimi Projesi’’ isimli okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Akçakoca İlkokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.

Kandıra Belediyesi, Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kandıra Prof. Dr. Turan Güneş İlçe Halk Kütüphanesi işbirliği ile ilçe genelinde ortaokul 6. Ve 7. Sınıf öğrencileri ile ilköğretim 10. Ve 11. Sınıf öğrencileri arasında, Türkçe’yi doğru, güzel ve etkili kullanma becerisi kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, kelime dağarcığını zenginleştirmek, öğrencilerin bilim ve sanata yatkınlığını artırmak ve kültürel değerleri gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla düzenlenen ‘’ Okuma Mevsimi Projesi’’ adlı okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri katılımcılar tarafından verildi.

KİTAPLAR KOMİSYONCA BELİRLENDİ

Proje kapsamında Kandıra’da öğrenin görmekte olan ortaokul düzeyinde 257, lise düzeyinde 58 öğrenci yarışmaya katıldı. 19 Nisan’da online yapılan 80 soruluk sınava ortaokul düzeyinde 183, lise düzeyinde 38 öğrenci katılım sağladı. Ortaokul düzeyinde okunan kitaplar: Kraliçeyi Kurtarmak, Süper Gazeteciler, Postayla Gelen Deniz Kabuğu, Lise düzeyinde okunan kitaplar: Kiralık Konak, Beyaz Gemi, Osmancık ve Simyacı oldu.  Dereceye giren öğrenciler madalya, bisiklet, santranç takımı ile ödüllendirildi.  Başarılı olan okullara ise kupaları takdim edildi.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKİLDİLER

Düzenlenen törene Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Karakoç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, Jandarma Komutanı Hasan Dombaycı, İlçe Emniyet Müdürü İlker Kaya, İlçe Sağlık Müdürü Damla Tosun, Nüfus Müdürü Dursun Kaya Bıyıkçı, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan program öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sonlandırıldı.

KÜLTÜR VE GELENEKLERİMİZİ GELECEĞE AKTARMAK ZORUNDAYIZ

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, kitap okumanın önemine binaen yaptığı konuşmada emeği geçenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, ‘’ Bizler gençlerimizin Türk kültürümüzü, Türk geleneklerimizi, dilimizi en güzel şekilde öğrenmelerini sağlamak ve gelecek nesillere tüm değerlerimiz aktarmak zorundayız. Gençlerimizin her daim yanlarında olacağız.  Gücümüzün yettiğince destek olacağız. Onlarda okuyup, yorumlayıp, kendilerini geliştirip vatana millete hizmet edecekler. Bilime eğitime katkı sağlayacaklar. Allah yollarını açık etsin’’ dedi.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER VE OKULLAR:

Kandıra İmam Hatip Lisesi 11/A sınıfı öğrencisi Yusuf Malkoç, Şehit Abdülsamet Özen Ortaokulu 7/B sınıfı öğrencisi Behice Nur Yazıcı, Kandıra İmam Hatip Lisesi 10/A sınıfı öğrencisi Mustafa Taner Aysun, Kefken Şehit Oğuz Kır Ortaokulu 7/a sınıfı öğrencisi Zeynep İnal, Yavuz Sonat Güzel MTAL11/D sınıfı öğrencisi Helin Yalur, Tasvire Hurşit Güneş Ortaokulu 7/B sınıfı öğrencisi Ege Gürbüz. Kandıra Kız İmam Hatip Lisesi, Kandıra Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kandıra Anadolu Lisesi, Yusufça Ortaokulu, Kandıra İmam Hatip Ortaokulu, Akçaova Ortaokulu. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft