YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-05-2021 21:32   Güncelleme : 04-05-2021 00:05

Başkan ve Emniyet Müdürü ikna etti

Sağduyulu tavır sonucu grup olaysız dağıldı

Başkan ve Emniyet Müdürü ikna etti

Başkan ve Emniyet Müdürü ikna etti

Kandıra’da , Suriye sınırında görev yaparken intihar eden Caner Sarmaşık’ın öldürüldüğü iddiasıyla sokağa çıkıp tekbir getiren ve slogan atan vatandaşları belediye başkanı ve emniyet müdürü ikna etti.

Alınan  bilgilere göre Kayseri Komando Tugayı’ndan  geçici görevle Suriye’ye giden Caner Sarmaşık isimli asker önceki gün intihar etti. İntihar ile ilgili sosyal medyada ortaya atılan iddialar üzerine Kocaeli ve Türkiye’nin  bir çok bölgesinde olduğu gibi Kandıra’da da bazı vatandaşlar protesto yürüyüşü yaptı. Şehitler ölmez vatan bölünmez solganları ve tekbirlerle yürüyen grup İstiklal Marşını okumalarının ardından ikna çabaları sonucu sessiz sedasız dağıldı.  

SOSYAL MEDYADAKİ SENARYO GİBİ İDDİALAR SOKAĞA DÖKTÜ

Caner Sarmaşık’a bölük komutanı tarafından Roman olması nedeniyle  baskı  yapıldığı, rencide edildiği ve bu sebeple intihar ettiği, hatta  intihar etmediği intihar edilmiş gösterildiği  oysa bölük komutanı tarafından öldürüldüğü iddiası ile sokağa çıkan vatandaşlar tekbirler ve şehitler ölmez sloganlarıyla Kandıra merkeze kadar yürüdü.

BAŞKAN VE EMNİYET MÜDÜRÜ İKNA ETTİ

Kandıra merkezde Kandıra Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından durdurulan grup, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan ve Emniyet Müdürü İlker Kaya’nın sağ duyulu tavırları ve ikna çabaları ile sakinleştirildi. Başkan Turan ve Emniyet Müdürü Kaya’nın beş kişilik kanaat önderi ile de görüşmesinin ardından grup sessiz ve sakin bir şekilde olaysız dağıldı.

ROMANLAR FEDERASYONU GENEL BAŞKANI ÇOK YAŞAR SÜKÜNETE DAVET ETTİ

Kırklareli’ne giden ve intihar eden askerin ailesini ziyaretten dönerken canlı yayında açıklama yapan Ahmet Çokyaşar, ‘’ Bütün Emniyet Birimleri ile, tüm teşkilatlarla gereken  tüm görüşmeler yapıldı. Türkiye’de ilk defa romanlar vatanına milletine, ellerinde bayrakları ile şehitler ölmez vatan bölünmez diyerek İstiklal Marşımız okutarak şehidine sahip çıkmış tepkisini göstermiştir. Haklı tepkilerimizi gerçekleştirdik.  Haklarımızı korumak  adına bunları gerçekleştirdik.Bundan sonra her hangi bir provokatif eyleme meydan vermeyelim’’ şeklinde oldu. 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft