YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-04-2021 15:03

Kandıra Belediyesinin 64  Personeli ilk yardım kursu alıyor

64 personele ilk yardım kursu

Kandıra Belediyesinin 64  Personeli ilk yardım kursu alıyor

Kandıra Belediyesinin 64  Personeli ilk yardım kursu alıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları Kandıra Kurs Merkezi tarafından açılan ilk yardım kursunda 64 Kandıra Belediye Personeline ilk yardım kursu alıyor.

Alınan bilgilere göre İlk yardım ekipleri gelene kadar yapılacak ilk yardım büyük önem taşıyor. Kaza, yaralanma ve acil durumlarda 112 acil servis sağlık ekipleri olay yerine ulaşıncaya kadar yapılacak doğru ve hızlı bir müdahale, hastayı hayata bağlamada önemli bir rol oynuyor. Bunun bilinciyle hareket eden Kandıra Belediyesi, başta hastalık, iş, trafik ve ev kazaları gibi hayatı tehdit eden tehlikeli durumlara karşı personeline ilk yardım eğitimi aldırıyor.

KOMEK Kandıra Kurs Merkezi uzman personelleri tarafından verilen eğitimde, her hangi bir hastalık veya kaza durumunda neler yapılması gerektiği teorik ve pratik olarak gösteriliyor. Kalp durması, solunum kesilmesi, kırık, zehirlenme vs gibi tüm acil vakalara müdahale etme şansı tanıyan eğitimler, ilk yardım uygulanan hastanın uzman ekipler gelene kadar hayatta kalmasına fırsat sunuyor. Eğitimin ardından yapılan teorik ve uygulama sınavını kazanan sağlık personellerine ilk yardım belgesi veriliyor.

Konu hakkında açıklama yapan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, kaza veya yaralanma sonucu sağlık ekiplerinin müdahalesi öncesi yapılacak ilk yardımın hayat kurtardığını ifade ettiği açıklamasında, ‘’ İlk yardım bilgisine sahip olmak en umulmadık anda hayat kurtarabilir. Yardım edelim derken zarar vermeyelim. Belediye çalışanlarımızın KOMEK tarafından verilen ilk yardım kursuna gitmelerini bunun için önemsiyoruz. İlk yardım ama doğru ilk yardım eğitimi bilinçli hayat kurtarmanın ilk adımıdır. Bu anlamda personelimizin eğitim almasını ve gereken durumlarda doğru müdahale edebilmelerini amaçlıyoruz. Her şey vatandaşlarımız için ’’ şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft