YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-03-2021 21:04

Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir

Kandıra'da kırmızı çizgi farkındalığı

Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir

Yaya önceliği kırmızı çizgimizdir

İçişleri Bakanlığı tarafından yaya önceliğini vurgulamak amacıyla başlatılan “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması kapsamında Kandıra genelinde yaya yollarında boyama ve kırmızı çizgi çekme çalışması gerçekleştirildi.

Kandıra’da İçişleri bakanlığınca başlatılan uygulama kapsamında kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen yayalara durarak ilk geçiş hakkını verme bilinci geliştirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması  gerçekleştirildi.

Yaya önceliğine vurgu yapmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması etkinliğine Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal,  Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu yetkilileri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte Kandıra Cumhuriyet Caddesi Sağlık Ocağı önünde bulunan ışıksız yaya geçitlerinin ortadaki beyaz şeritleri  kırmızıya boyandı. Etkinlik sonunda Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal yaya haklarına dikkat çekmek için farkındalık çalışması yapıldığını ifade etti. Bu tarz farkındalık etkinliklerinin olumlu dönüşleri olduğunu söyleyen Ünal,  ‘’ İnşallah bu uygulamalar ve farkındalık etkinlikleri yayalara yönelik saygıyı ülkemizde artırır. Özellikle çocuklarımız başta olmak üzere yayalarımız bundan faydalanır ‘’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft