YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-01-2021 20:41   Güncelleme : 28-01-2021 00:10

Kocaeli'nin en mağdur işçileri greve evet dedi

KHK ile belediye şirketine geçirilen işçiler greve evet dedi

Kocaeli'nin en mağdur işçileri greve evet dedi

Kocaeli'nin en mağdur işçileri greve evet dedi

Kocaeli genelinde belediyeler ve kurumlar arasında en az maaş alan ve maaşları asgari ücret seviyesinde bulunan Kandıra Belediyesi'nde, Kandıra Personel A.Ş.’de çalışan işçiler grev dedi.

Kocaeli'nin en düşük bütçeli belediyesi Kandıra Belediyesi'nde Kandıra Belediyesi  Personel A.Ş. ile Hizmet İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmelerinde süreç tıkanma noktasına gelip işçiler arasında grev oylaması yapılması kararı alınmıştı. Personel A.Ş. çalışanı işçiler için yapılan grev oylamasında 149 işçiden 123 kişi oy kullandı, 112 kişi greve evet 11 kişi ise hayır dedi. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden sonuç alınmazsa işçiler 4 Şubat'tan itibaren greve gidecek.

 “GREV 4 ŞUBAT'TA BAŞLAYACAK”

Hizmet-İş'ten yapılan açıklamada, "Üyelerimiz sözleşmenin masada bitmesi yönünde irade koymuşlardır. Ancak sözleşme masada işçi lehine bitmediği takdirde grev uygulaması yasal tarihi geldiğinde yapılacaktır. Çayırova ve Darıca Belediyesi için greve çıkacağımız tarih yasal olarak 4 Şubat olarak belirlenmiştir. Artık sözleşme süreci bitmiş grev uygulamalar tarihleri gelmiştir. Umut ediyoruz ki işverenlerimiz bizler greve çıkmadan sözleşmede çalışanlarımızın yüzünü güldürecek sözleşmeyi masaya getirerek anlaşmaya varılır" ifadeleri kullanılır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft