YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-01-2021 18:35

Rahmet zahmete dönüşmesin diye sahadayız

325 mevkide kar mücadelesi devam ediyor

Rahmet zahmete dönüşmesin diye sahadayız

Rahmet zahmete dönüşmesin diye sahadayız

Kandıra’da etkili olan kar yağışı için belediye ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kocaeli ‘de etkili olan kar yağışı Kandıra’da da etkisini sürdürüyor. Olumsuz bir durum yaşanmaması için tüm ekiplerini seferber eden Kandıra Belediyesinde karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor.

Kandıra merkez ve mahallelerinde ana arterler başta olmak üzere, civar mahalle ve mevkilerde kar küreme, tuzlama çalışması aralıksız sürüyor. Greyder ve iş makineleri ile yollar açılırken, bir yandan da buzlanmanın önüne geçmek tuzlama çalışmaları yapıldı. Özellikle gece sıfırın altında 4 dereceleri gören Kandıra’da buzlanma nedeni ile kayganlaşan yollara yoğunlaşan ekipler, yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için seferber edildi. Kandıra Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün de destek verdiği karla mücadele çalışmaların da  kar küreme araçları ve iş makineleri ile sorunlu bölgelere müdahale edildi.

325 YERLEŞKEDE HUMMALI ÇALIŞMA

96 Mahalle ve 325 mevki bulunan ve Türkiye’nin 2. Büyük coğrafi sınırlarına sahip olan Kandıra’da, ana yollar Karayolları Genel Müdürlüğü, tali yollar ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kandıra Belediyesi tarafından kontrol ediliyor. Kar kalınlığı yer yer 25 cm leri buldu. 24 sat boyunca vardiya usulü ile yapılan çalışmalarda tuzlama kamyonu, ekskavatör, rotatif, pto ve greyder, tuzlama traktörleri ve  iş makineleri kullanılırken, hava sıcaklığının 0’ın altına düştüğü gece saatlerinde don dolayısıyla olumsuzluk yaşanmaması için tuzlama ekipleri traktörlerle tuzlama yapıldı.

TURAN: RAHMET ZAHMETE DÖNÜŞMESİN DİYE SAHADAYIZ

Konuyla ilgili açıklama yapan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, günlerdir süren kuraklığın ardından kar yağmasının çok sevindirici bir durum olduğunu ifade etti. Kar yağışının bir rahmet ve bereket olduğunu belirten Turan, ‘’  Kandıra Belediyesi olarak rahmetin zahmete dönüşmemesi için tüm ekip ve iş makinelerimizle gece gündüz hemşehrilerimizin rahatı ve huzuru için sahadayız. Grayderlerimiz, tuzlama traktörlerimiz, kepçelerimiz ve iş makinelerimiz ana artelleri açık tutmak için sabahlara kadar çalıştı. Vatandaşımızın rahatı ve huzur için her türlü önlemi aldık ve almaya devam edeceğiz.’’ Şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft