YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-01-2021 18:08

Göle düşen yüksek gerilim hattı yerine takıldı

20 mahalleye elektrik taşıyan ana hat koparak göle düştü

Göle düşen yüksek gerilim hattı yerine takıldı

Göle düşen yüksek gerilim hattı yerine takıldı
Buz yükü ve rüzgar nedeni ile kopan 300 metrelik yüksek gerilim hattı 6 saatlik çalışma sonrası yenilenerek yerine takıldı.
20 mahalleye elektrik taşıyan ana hat koparak göle düştü. Kandıra Belediyesi, AFAD ve Sedaş ekipleri tarafından ortak çalışmayla gölden çıkarılan tel, 6 saatlik bir çalışma sonucu yerine takıldı. Kandıra Sedaş Elektrik Dağıtım AŞ'nin enerji timleri, buz yükü, tipi ve şiddetli rüzgarın etkisiyle zarar gören hatları onarmak için gece gündüz çalışıyor.
Alınan bilgilere göre Kandıra Kocakaymaz Göleti mevkiinde 20 mahalleye elektrik götüren yüksek gerilim nakil hatlarından biri yoğun kar yağışı ve rüzgar nedeni ile koparak gölete düştü. Ağır kış şartları nedeni ile zarar gören nakil hattınınonarılması için Kandıra Sedaş ekiplerince çalışma başlatıldı. Bu çalışmaya Kandıra Belediyesi iş makineleri ve AFAD botları ‘da yardım etti.
Kopan anahat AFAD botları ile düştüğü yerde su içinde bulunarak iş makineleri ile kıyıya çekildi. Onarılan iletken tel 6 saatlik bir çalışma sonrası 25 metrelik buz tutan direğe çıkan Sedaş ekiplerinin çalışması sonrası yerine takıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft