YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-01-2021 18:06

Buzlanmaya karşı amansız mücadele devam ediyor

Kandıra Belediyesi ekipleri sahada...

Buzlanmaya karşı amansız mücadele devam ediyor

Buzlanmaya karşı amansız mücadele devam ediyor

Kandıra Belediyesi yoğun kar yağışı sonrası ana artelleri açma çalışmalarına hız kesmeden devam ederken buzlanmaya karşı da tüm ekip ve ekipmanları ile sahada çalışmaya devam ediyor.

Kandıra Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yoğun kar yağışı sonrası kar küreme ve yol açma çalışmaları ile ana artellerde sorun yaşanmadan yolculuk yapılmasına imkan sağlanmıştı. Kent merkezi ve devamında civar mahalle yolları ile mahalle içlerinde kar küreme çalışmasına devam eden ekipler, hava sıcaklıklarının  gece -10 dereceleri görmesi ve yoğun buzlanma görülmesi üzerine çalışmalarına buzla mücadeleye ağırlık vererek devam ediyor.

BUZLU YOLLAR İÇİN FEN İŞLERİ TEMİZLİK İŞLERİ EL ELE

933 km2 yüzölçümü,  96 Mahallesi ve 325’in üzerinde yerleşim yeri ile merkez dışında geniş bir coğrafi alana sahip Kandıra’da kar çalışmalarının ardından buzlanma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Fen İşleri Müdürlüğü sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar tuzlama yaparken iş makineleri ile buzlu yollar kazınarak açılıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de kent merkezinde el aletleri ile destek verdiği buzla mücadele çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

İŞ MAKİNELERİ VE İNSAN GÜCÜ İLE MÜCADELE EDİYORUZ

Karla mücadele ve buzlanma çalışmaları hakkında bilgi veren Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü ifade etti. Kar ve buzlanma ile mücadelede iş makinelerinin yanında insan gücü ile de yoğun mesai sarfedildiğini söyleyen Turan, ‘’ Vatandaşımızın rahatı için tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız. İş makinelerimiz Kandıra’nın dört bir yanında çalışıyor. Özellikle iş makinelerinin giremediği merdiven, kaldırım vs gibi yerlerde tuzlama ve insan gücü ile buzla mücadelemiz sürüyor. Hava şartlarına göre çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft