YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-01-2021 18:00

Gıda ve koronavirüsle mücadele denetimleri tam gaz

Vatandaşın sağlığı için denetimlere devam

Gıda ve koronavirüsle mücadele denetimleri tam gaz

Gıda ve koronavirüsle mücadele denetimleri tam gaz
 

Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşın sağlığı için gıda denetimi ve koronavirüs bilgilendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Denetim sırasında koronavirüsle ilgili denetim ve bilgilendirme çalışması gerçekleştirildi. Kandıra’da bulunan bakkal, market, kasap, lokanta gibi yerlerde hijyen ve gıda kontrolü yapan Kandıra Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs ile mücadele kapsamında denetim ve bilgilendirme çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.


RUTİN DENETİMLERDE HİJYEN KONUSUNDA UYARILAR YAPILIYOR
Hijyen ve çevre temizliği, sosyal mesafe, maske kullanımının salgınla mücadeledeki önemini hatırlatan ekipler esnaftan hijyen konusunda dikkatli olmalarını istedi. Konuyla ilgili açıklama yapan Kandıra Belediyesi Başkanı Adna Turan, yapılan rutin denetimlerde ruhsat, vergi levhası gibi hususlarda zabıta tarafından denetimlerin aralıksız sürdürüldüğünü ve hijyen konusunda uyarılarda bulunulduğunu ifade etti.


HER HANGİ BİR OLUMSUZ DURUM YOK
Yapılan rutin denetimlerde her hangi bir olumsuz duruma rastlanılmadığını belirten Turan, ‘’Tüm birimlerimizde olduğu gibi Zabıta ekiplerimiz de vatandaşımızın huzuru, refahı için çalışma ve denetimlerini sürdürüyor. Gıda satış ve üretim yasasına uygun hareket edilmesi, vatandaşlarımız adına her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gereken yasal işlemler aralıksız devam ediyor. Bir yandan da salgınla ilgili bilgilendirici ve aydınlatıcı uyarılarda bulunuyoruz. Şükür denetimlerimizde her hangi bir olumsuz duruma rastlanmadı. Esnaf ve vatandaşlarımız bilinçli hareket ediyor. Bu da bizleri sevindiriyor.’’ Dedi.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft