ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 09-12-2020 19:53   Güncelleme : 09-12-2020 20:09

Kandıra Hindisi isteyenler arasın

Doğal gezen hindi için sipariş vermek istiyorsanız adres belli

Kandıra Hindisi isteyenler arasın

Kandıra Hindisi isteyenler arasın

Lezzeti ve organik olması nedeni ile tercih edilen Kandıra Hindisi sofralarda yerini almaya hazırlanıyor.

Yılbaşı öncesi ve yılbaşı sofralarının değişmez lezzeti Kandıra Hindisinin, sayılı üretici tarafından  üretimine devam ediliyor. 8 aylık yetiştirme sürecinin ardından sofraları süslemeye başlayacak. Kandıra Hindisi yılbaşı öncesi tamamen tükeniyor. Sınırlı sayıdaki hindi üreticisi Kandıra Hindisi olarak ünlenen Amerikan Bronzu cinsi hindilere olan yoğun talebi  karşılamaya hazırlanıyor. Hindi yetiştiricileri daha şimdiden hindi siparişi almaya başladı. Hindi üreticileri lüks otel,market ve vatandaşlardan gelen siparişleri önümüzdeki günlerde kesilmiş yada canlı olarak teslim edecek.

'' 20 yıllık şoförlüğün ardından köyde hindi yetiştiriyor ''

Yıllarca İstanbul'da taksi şoförlüğü yapmasının ardından Korona dolayısıyla Kandıra Babaköyü Mahallesi Karakaya mevkiindeki köyüne dönerek burada hindi yetiştiriciliği yapan  Yavuz Yıldırım yetiştirdikleri 300 hindinin satışı için siparişleri almaya başladıklarını söyledi. Kandıra hindisinin doğada gezdiğini ve doğal beslenmesi nedeni ile lezzetli olduğunu belirten Yavuz Yıldırım,'' "20 yıldır İstanbul'da taksicilikle uğraşıyordum. Korona dolayısıyla köye geldim. Köyde ne yapayım diye düşünürken aklıma hindi geldi. Eskiden de hindi işi yaptığımız için 300 tane hindi aldım bunlarla işte böyle doğada uğraşıyoruz.'' dedi.

'' Kandıra hindisi çiftlik hindisi ile kıyaslanamaz ''

Kandıra Hindisinin çiftlik hindisi ile kıyaslanamayacağını ve yetiştiriciliğinin zor olduğunu ifade eden Yıldırım, '' Kandıra hindisi tamamen organik bir hindidir. 7,8 ayda yetişir ve yetiştirilmesi çok zordur. Emek ister.  Hindileri buğday, arpa, mısırla besliyoruz. Artı doğada çekirge salyangoz günde 3-5 saat otlatıyoruz. Doğada çekirge, böcek, arpa buğday, çayır, çimen, otla beslendiği için kandıra hindisi lezzetli olur çiftlik hindisine benzemez. Bu sene fiyat otuz, otuz beş lira diyorlar daha tam olarak bilemiyoruz. İsteyen olursa Kocaeli Kandıra Babaköyü'ndeyiz.'' ifadelerini kullandı.

 Kandıra Hindisi almak veya sipariş vermek isteyenler 0535 214 3827 numaralı telefondan Yavuz Yıldırım'a ulaşabilir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft