SAHİLLERİMİZ
Giriş Tarihi : 17-10-2020 17:46   Güncelleme : 18-10-2020 18:52

Ekim ayında deniz keyfinin adresi Kandıra

Kasım ayı ortalarına kadar devam...

Ekim ayında deniz keyfinin adresi Kandıra

Ekim ayında deniz keyfinin adresi Kandıra

Karadeniz sahillerinin gözde turizm merkezlerinden Kandıra'da plaj sezonu sona ermesine rağmen civar kentlerden gelenler denize girmeye devam ediyor.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde hava sıcaklığının 28 dereceye çıkmasını fırsat bilenler, ekim ayının ortasında denize girmenin keyfini yaşadı. Ekim ayının ortalarına gelinmesine rağmen hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeni ile sessizlik ve huzur arayanların adresi Kandıra sahilleri oldu. Ekim ayına kadar uzayan sahil sezonunun Kasım ayı ortalarına kadar sürmesi bekleniyor.

Plaj sezonunun kapanmasına rağmen sıcak havalardan İstifade etmek isteyen vatandaşlar soluğu Kandıra sahillerinde aldı. Sıcak hava, ılık deniz ve boş kumsallarda denizin tadını çıkarak vatandaşlar hafta sonunu denize girerek ve dinlenerek geçirdi. Herkese göre bol aktivitenin mevcut olduğu Kandıra'da kimileri denize girip kumsalda güneşlenirken, kimileri balık tuttu, kimileri ise top oynadı.

Doğan Çelik

Ekim ayı olmasına rağmen denizin henüz soğumadığı Kandıra Sahillerinde kış öncesi denizin tadını  çıkaran Doğan Çelik AA Muhabirine yaptığı açıklama da, havanın çok güzel ve denizin sıcak olduğunu ifade etti. Kandıra'ya Kerpe'ye 85 yılından bu yana sık sık geldiklerini ifade eden Çelik, '' Kocaeli'de oturuyoruz. Kandıra'ya sürekli gelip gidiyoruz. Her sene Kocaeli'ye yakın olması nedeni ile. Denizi güzel mavi bayraklı. Her tarafı yeşil ormanlıklı. Plajı da güzel farklı plaj seçenekleri  var. Yani Eylül ayında şu anda hem pandemi dolayısıyla hem de müsait olmamız dolayısıyla evimizde yakın burada da yerimiz var ve şu an koskoca plaj bize ait.Havada güzel sıcak, deniz suyu daha sıcak zaten . Tercihimiz bu yönde gelip gidiyoruz '' dedi.

Denizin tadını çıkaran vatandaşlardan Mustafa Tutak açıklamasında '' Denize tam girilecek zaman fazla kalabalık yok, rahat. Suda sıcak. İlk girince biraz soğuk geliyor ama sonra alışılıyor'' dedi. Ailesi ve çocukları ile birlikte sahilin keyfini çıkaran Naim Toker ise yaptığı açıklamada, denizi güvenli, çocuklarımızla ailemizle çok rahat ortama girebiliyoruz. Kısaca güzel olması bizi cezbediyor. Ekim ayında bile burada çok rahat denize girebiliyoruz '' dedi

Naim Toker

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft