EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-10-2020 13:51

İkiz kardeşlerin hem spor hem derste başarısı gururlandırdı

Hemde sporda hem derste başarılı olan ikizler için güzel sözler

İkiz kardeşlerin hem spor hem derste başarısı gururlandırdı

İkiz kardeşlerin hem spor hem derste başarısı övülmeye değer
Kandıra Yavuz Sonat Güzel Spor Salonunda güreşe başlayan  il şampiyonluğu ve sayısız madalyalar kazanan Hasan ve Hüseyin Sevilmiş kardeşler hem sporda hemde eğitim alanında başarılı olunacağını bir kez daha kanıtladı.


3 yıl kadar önce güreş branşı ile tanışmalarının ardından ata sporundan kopmayan ikiz kardeşlerden Hasan  Sevilmiş Ankara Hasanoğlan Fen Lisesi ve Hüseyin Sevilmiş Kandıra Akçakoca Anadolu Lisesini kazandı. Güreş antrenörleri Mustafa Peşmen ve Özer Ay, ikiz kardeşlerin sporda olan başarılarının eğitim hayatında da devam etmesinden duydukları memnuniyeti dile getirirken, '' Spor da ve eğitim hayatında başarı bir birini tamamlayan bir unsurdur. Çocuklarımızın bu başarısı bunu bir kez daha kanıtlamıştır.  Çocuklarımızın sporla daha basarılı, özgüven sahibi,ahlaklı,disiplinli ve sosyal bireyler olarak yetiştirilmeleri çok önemlidir'' dedi.


Elde ettikleri başarı ile göğsümüzü kabartan ikiz sporcular Gençlik Spor İlçe Müdürü Ercan Güneş tarafından makamında ağırlanarak ödüllendirildi. Güneş sporun sadece bedenen yapılan bir faaliyet değil ruhsal ve beynen de insanın gelişimine vesile olduğunu ifade eden açıklamasında , '' İlçemizde sporu sevdirmek ,başarılı sporcular yetiştirmek,  spor sayesinde gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, her yasta vatandaşlarımızı spora teşvik etmek gayreti ve hedefi içinde olan antrenörlerimize teşekkür ediyorum. Camiamızın temek hedefi olan hem spor hem eğitim alanında başarılı olma hedefini tutturan, başarılarına başarı katan ikiz çocuklarımız Hasan ve Hüseyin kardeşlerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyor, ahlaklı ve başarılı birer birey olarak yetiştirilmelerine vesile olan ailesine, öğretmenlerine  teşekkür ediyorum''  dedi.
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft