GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2020 21:41   Güncelleme : 05-07-2020 21:50

Kandıra tarımını Ankara gündemine taşıdılar

Milletvekillerinin desteği ile bakana gitti

Kandıra tarımını Ankara gündemine taşıdılar

Kandıra tarımını Ankara gündemine taşıdılar

Siyasetçi ve ziraatçilerden oluşan bir heyet Kocaeli Milletvekillerinin desteği ile ketenden, aromatik bitkilere kadar Kandıra tarımına ait her şeyi bakanlığa taşıdı.

AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez tarımdan sorumlu ilçe başkan yardımcıları ve Kandıra Ziraat Odası temsilcisinin de içinde olduğu bir heyet Kandıra tarımının sorunlarını ve bir dizi talebi Ankara’ya taşıdı.

Alınan bilgilere göre AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez başkanlığındaki bir heyet Ankara’ya giderek Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Emine Zeybek ile birlikte Tarım Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Ömer Arslan’a Kandıra tarımının sorunlarını ve beklentilerini aktarma fırsatı buldu.

Fındık kalitesinin yükseltilmesinden, bitkisel üretim ve keten konusunda ki projelere, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen aromatik bitki projesine kadar, Kandıra  tarımı üzerine ne varsa aktarma şansı yakalayan heyet destek sözü alarak geri döndü. Kandıra tarımı adına sevinç ve heyecan yaratan bu durumun ilerleyen günlerde bereket getirmesi bekleniyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft