ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 27-06-2020 00:11

Atlı Jandarma Timleri görev başında

Atlı Jandarma timleri Kandıra sahillerinde

Atlı Jandarma Timleri görev başında

Atlı Jandarma Timleri görev başında

Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı’na bağlı özel eğitimli atlar ve deneyimli binicilerden oluşan  jandarma timi Kandıra’nın Kerpe, Kefken ve Cebeci sahillerinde görev yapmaya başladı.

İçişleri Bakanlığı genelgesi uyarınca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tedbir amaçlı kullanımı kısıtlanan sahiller, normalleşme sürecine girilmesiyle hizmet vermeye başladı.

Bu kapsamda, Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı'ndan getirilen 3 at, Kerpe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri ile yaz sezonu boyunca görevlilerin araçla girmesi mümkün olmayan sahil ve plajlarda, turistlerin can ve mal güvenliği için görev yapacak. Kandıra'da turizm sezonunun sonuna kadar devriye görevini sürdürecek olan atlı birlik, sahilde bulunan vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Atlı tim, devriyesi sırasında turistlere güvenlik konularında uyarılarda da bulunuyor.

15 Hazirandan itibaren Kandıra sahillerinde göreve başlayan 3 at ve 2 astsubay biniciden oluşan atlı jandarmalar Kandıra sahillerine akın eden tatilcilerin güvenliğini sağlamak için, Kerpe Jandarma Karakol Komutanlığı'nda göreve başladı. Göreve başlayan Jandarma Ast. Kdm. Çavuş Emre Özdoğan ve Jandarma Astsubay Çavuş Kadir Yılmaz, Erciyes, Çağrıbey ve Cisil adlı 3 atla sahillerde kapkaç, hırsızlık vs gibi asayiş olaylarına müdahale ediyor.

Olaylara arazi şartlarında da kısa sürede müdahale edebilen atlı jandarmalar, halka büyük güven veriyor. Deneyimli astsubaylardan oluşan atlı jandarmalar, halkın yoğun olduğu bölgelerde aralıksız devriye geziyor. Ağustos sonlarına kadar görev yapmaları beklenen atlı jandarmaları karşısında gören vatandaşlar atlara ve jandarmalara büyük ilgi gösteriyor.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft