YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-06-2020 15:10   Güncelleme : 22-06-2020 16:26

Ölmez'den Türkkan'a cevap

Ölmez: ‘’İddialar doğru değil, tüm ekiplerimiz sahadaydı’’

Ölmez'den Türkkan'a cevap

Ölmez: ‘’İddialar doğru değil, tüm ekiplerimiz sahadaydı’’

Lütfü Türkkan’ın Kandıra çiftçisi mağdur ve perişan olmuştur sözlerine basın toplantısı ile cevap veren AK Parti Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, ‘’ Hasar tespiti için resmi başvuru yok’’ dedi.

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfi Türkkan Meclis Kürsüsünden 16 Haziran Salı günü yaptığı açıklamada Kandıra’mızda yaşanan aşırı yağışlarla Kandıra çiftçimizin mağdur ve perişan olduğu yönündeki söylemlerine, bölgedeki gelişmeleri yakından takip eden biri olarak yanıt verme zorunluluğu doğmuştur diyen Ölmez, ‘’ Kandıra’ya uzaktan bakarak yorum yapan Türkkan’ın iddialarına karşın, yağışlar normal seviyede devam ederken aniden bastıran kısmi süreli şiddetli yağış sonucu Lokmanlı, Süllü, Ferizli, İncecik mahallelerimizin bir kısmının kapladığı Arıklar havzasında suyun dere yataklarından tarım alanlarına taştığı görülmüştür’’ diyerek sözlerini sürdürdü.

İDDİALAR DOĞRU DEĞİL, TÜM EKİPLERİMİZ SAHADAYDI

Kandıra Belediye Başkanımız’ın öncülüğünde Kandıra Belediyemizin tüm ekipleri, İSU ekipleri, Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanlığı yağış devam ederken sahaya inmiş ve gerekli faaliyetlerini icra etmişlerdir.

FINDIK BAHÇELERİNDE HASAR YOK

Bu çalışmalardan çiftçimizin mağdur olmaması ve tarımsal faaliyetlerin aksamaması için kurumlar var gücüyle çalışmıştır. Kaymakamlık bünyesinde afet, hasar tespit komisyonu görev başında olup şuana kadar hasar tespit için resmi başvuran olmadığının altını çizmek isterim. Çalışmalar devam etmektedir. İddia edildiği üzere fındık bahçelerinde hasar yoktur. Milletvekili Türkkan bu açıklamayı Ankara’da meclis kürsüsünden yaptığı sırada AK Parti Milletvekilimiz Radiye Sezer Katırcıoğlu fındık çalışma grubu ile fındık çiftçilerimizden gelen sorun ve talepleri değerlendirdiğini de ayrıca belirtmek isterim.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft