SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-05-2020 08:37   Güncelleme : 15-05-2020 12:45

Kandıra’da 1 mahalleye karantina

Tarım faaliyetleri dahil kısıtlandı

Kandıra’da 1 mahalleye karantina

Kandıra’da 1 mahalleye karantina

Kocaeli ilçeleri arasında en az Covid 19 virüsü vakası görülen Kandıra'da bir mahalle 6 coronovirüs vakası görülmesinin ardından bugün alınan İlçe Hıfzısihha kararı ile karantinaya alındı.

Kandıra Ballar merkez Mahallesi ve Burmageçit mevkileri görülen coronavirüs vakaları nedeni ile bu gün alınan Kandıra İlçe Hıfzissıhha Kurul Kararı ile karantinaya alındı.

Alınan bilgilere göre Korona virüs salgını nedeni ile dün gece saatlerinde giriş çıkışlara kapatılan Ballar merkez Mahallesi ve mahalleye bağlı Burmageçit mahallelerinde coronovirüs belirtileri gösteren hastalar üzerinde yağılan testlerde 6 hastanın testi pozitif çıktı. Mahalle genelinde test yapılmasına hızlı bir şekilde devam edilirken, test sonucu pozitif çıkan 6 hasta ile yakın temasta bulunduğu öğrenilen 40'ın üzerinde kişi içinde gerekli tüm testler devlet tarafından yapıldı. Devlet tarafından her türlü önlemin alındığı Ballar’da sokağa çıkm ayasağı uygulanacak dört gün boyunca tarım faaliyetleri dahil hiçbir faaliyete izin verilmeyecek.

Test sonucu pozitif çıkan hastalardan 2 sinin durumunun yaş nedeni ile ciddi olduğu, Kocaeli Devlet Hastanesinde tedavi altında oldukları ve diğer 4 hastanın ise durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Kandıra Kaymakamlığı İlçe Sağlık Müdürlüğü İlçe Hıfzissıhha Kurul kararında ‘’ Coronavirüs (Kovid 19) pozitif vaka sayısı ile yakın temaslı sayılarında artış görülmesinedeni ile Ballar Mahallesi merkez ve Burmageçit bağlılarında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 15.05.2020 Cuma günü 24:00 ile 19.05.2020 Salı günü 24:00 saatleri arasında tarımsal faaliyetler başta olmak üzere hiçbir faaliyete izin verilmemesine oy birliği ile karar verilmiştir’’ denmişti.

Bu gün alınan kararda ise 15.05.2020 tarihi itibari ile 14 günlük karantina dönemi başlatıldı. Vatandaşlardan karantinaya uymaları istenen kararda, karara uymayanlara idari para cezası ve Türk Ceza Kanununun 195'inci maddesi gereğince cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft