YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-03-2020 09:48   Güncelleme : 31-03-2020 11:10

Kandıra Belediyesi esnek çalışma sistemine geçti

Cumhurbaşkanı kararnamesine istinaden esnek çalışma düzeni alındı

Kandıra Belediyesi esnek çalışma sistemine geçti

Kandıra Belediyesi esnek çalışma sistemine geçti

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkmasının ardından  birçok ülkeye yayılan ve ülkemizde de etkisini sürdüren Corona virüsün yayılmaması için önlem üstüne önlem alıyoruz.

Türkiye'deki vaka ve ölü sayısının artmaması için her gün bir dizi önlem alınırken, kamu kurum ve kuruluşlarının fedakarane çalışmaları da takdir topluyor. Devlet millet el ele, evde hayat var, evde kal hayatta kal slo-ganı ile gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüren kamu kurumları vatandaşın corona virüsüne yakalanmaması, yakalananların ise tedavi edilerek can kaybının azaltılması noktasında yoğun bir çaba içinde.

Bu çaba içine giren kurumlardan birisi de şüphesiz Kandıra Belediyesi. Kandıra Belediyesi virüs vakasının duyulmasının ardından gece gündüz demeden kamu kurum ve kuruluşlarına, vatandaşlara ait bir çok bina ve kamuya açık alanda dezenfektasyon çalışması yaptı. Bu güne kadar virüsle mücadele yanında standart çalışmalarını aynen sürdüren belediye bu günden itibaren esnek çalışma sistemine geçiyor.

Kandıra Belediyesi kamu hizmetlerini ve salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri sekteye uğratmayacak şekilde asgari sayıda personel bulunduran esnek çalışma uygulaması ile personelini de virüsten korumaya yönelik bir uygulamayı hayata geçiriyor. Dönüşümlü çalışanlar fiilen işe gelmedikleri süre içinde idari izinli sayılacaklar.

 

 

.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft