TÜRKİYE-DÜNYA
Giriş Tarihi : 28-02-2020 09:28

Başın sağolsun Türkiyem

İdlib'de 33 askerimiz şehit, 32 askerimiz yaralı

Başın sağolsun Türkiyem

Başın sağolsun Türkiyem

Rusya’nın desteğini alan rejim güçleri tarafından düzenlenen saldırılarda 33 askerimiz şehit oldu. 32 askerimizin tedavileri ise sürüyor.

Rusya’nın desteğini alan rejim güçleri Türk askerlerinin askeri üs durumuna getirdiği belediye binasını hedeflendi. Bina büyük oranda yıkıldı. Yaralı askerler ve şehitlerin naaşları bölge halkı tarafından enkazdan çıkarılarak en yakın sağlık kuruluşlarına taşındı Diğer saldıra da Bilyon’da parti binasına düzenlendi. Mehmetçik burada da şehitler verdi. Ayrıca hem üs bölgesine hem de yaralıları almaya giden ambulanslara roket yağdırıldı.

Türk askerlerinin askeri üs durumuna getirdiği belediye binalarına rejim unsurları tarafından düzenlenen alçakça saldırıda 33 askerimiz şehit düştü. Hatay Valisi Doğan tarafından yapılan açıklamada " Bu saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur, 32 yaralı askerlerimizin hiçbirinin hayati tehlikesi bulunmamaktadır." İfadeleri kullanıldı.

MİSLİYLE MUKABELE EDİLECEK

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, olaya ilişkin açıklama yaptı:

"Kahraman askerlerimizin kanı yerde bırakılmayacak, Suriye sahasında devam eden faaliyetlerimiz, bayrağımıza uzatılan eller kırılana dek sürecek. Namlusunu, askerlerimize doğrultan gayrı meşru rejime misliyle mukabele edilmesi kararlaştırılmıştır. Hava ve kara ateş destek unsurlarımızla rejimin bilinen tüm hedefleri ateş altına alınmıştır, alınmaya devam etmektedir. Geçmişte Ruanda'da, Bosna Hersek'te yaşananların bugün İdlib'de tekrarlanmasına seyirci kalınamaz, kalınmayacaktır. Astana Süreci tarafları başta olmak üzere tüm uluslararası toplumu üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çağırıyoruz."

TÜRKİYE MİSLİYLE CEVAP VERİYOR

Saldırının ardından TSK’daki tüm birlikler kırmızı alarm durumuna geçti. Komanda birliklerindeki tüm izinler iptal edildi, izinli olanlar da silah başına çağrıldı. Hatay’a Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat birimlerinden takviyeler yapıldı. Başta Malatya ve Diyarbakır olmak üzeri tüm hava üslerinde savaş uçaklarına yüklü şekilde ‘hazır ol’emri verildi. Sabaha kadar il genelinde Türk askeri ve muhaliflerle, rejim, İran milisleri ve Rus paralı askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Çok sayıda rejim unsuru imha edildi. İdlib'den gelen şehit haberlerinin ardından Türkiye misliyle karşılık vermeye devam ediyor. Topçu birlikleri rejim unsurlarını yoğun top atışına tuttu.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft