YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-01-2020 19:08

Kandıra’da Karataş İle gönül sohbeti

Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın konuk olduğu ‘Gönül Sohbeti” ...

Kandıra’da Karataş İle gönül sohbeti

Kandıra’da Karataş İle gönül sohbeti

Ünlü İlahiyatçı Mustafa Karataş, Kandıra Belediyesi’nin organize ettiği “Gönül Sohbeti” programı Kandıralılara duygu dolu anlar yaşattı.
Kandıra Belediyesi, ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın konuk olduğu ‘Gönül Sohbeti” programı düzenledi. Kandıra Belediyesi Namazgah Kültür Merkezi’nde ilçe sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği program, Kandıra Merkez Şefik Camii İmam-hatip’i Ercan Rüzgar’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Etkinliğin ikinci bölümünde Mustafa Karataş, Peygamber Efendimizin hayatını anlatarak başladığı programında, Peygamberimizden bir çok hadisleri paylaştı. Mustafa Karataş’ın kendine özgü sunumu ve sıcak sohbetiyle gerçekleşen programda ayrıca ayet ve hadisler ışığında İslam’ın bireysel ve toplumsal hayata etkileri örnekleriyle birlikte gözler önüne serildi. Programını izlemeye gelen çocuklarla yakından ilgilenerek sahneye çıkaran Karataş, ilçe sakinlerine unutulmaz bir gece yaşattığı programın sonunda izleyicilerin sorularını da yanıtladı.

Programa Başkan Adnan Turan’ın yanı sıra; Kandıra Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Karakoç, İlçe Müftüsü Osman Zeki Yağcı, Ak Parti İlçe Başkanı Erol Ölmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan, İlçe Nüfus Müdürü Dursun Kaya Bıyıkçı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programı yakından takip eden Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, “ Bu yağmurlu kış ayında Sohbetleri ile içlerimizi ısıtan hocamıza hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. İnsanların maddi ihtiyaçları olduğu gibi ruhlarının da manevi ihtiyaçları vardır. Bu akşam hocamız Mustafa Karataş, ruhlarımızın manevi ihtiyaçlarına keyifli bir söyleşi ile karşılık vermiş oldu. Belediyemiz olarak ilçemizdeki kültür etkinliklerimiz bununla kalmayıp bundan sonra da devam edecek. Gönül Belediyeciliği hedefi doğrultusunda hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Programın sonunda Belediye Başkanı Adnan Turan, Mustafa Karataş’a günün anısına Kandıra’nın meşhur Manda Yoğurdu ile birlikte yöreye özgü Kandıra Bezini hediye etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft