EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-10-2019 13:29

Kandıra’da Öğrenme Şenliği

Öğrenme Şenliği" etkinliğine ilgi yoğundu

Kandıra’da Öğrenme Şenliği

Kandıra’da Öğrenme Şenliği

Öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye'ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirme vizyonunda hareketle, Milli Eğitim Bakanlığı, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından geniş halk kitlelerini öğrenme fırsatları konusunda bilgilendirmek, meraklandırmak, öğrenmenin ilgi çekici ve eğlenceli olduğunu göstermek, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan, Kandıra Belediyesi Çay Bahçesinde düzenlenen, " Öğrenme Şenliği" etkinliğine ilgi yoğundu.

Açılış Sonrası Stantları Gezdiler

Öğrenme Şenliklerinin açılışını gerçekleştiren; Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan ve ilgili kurum müdürleri, öğrencilerin el emeği göz nuru birbirinden ilginç eserlerini gezdiler.

Protokol üyeleri ile birlikte öğrenciler tarafından yapılan icatları dolaşan ve stantlarda yapılan deneyler hakkında da öğrencilerden bilgiler alan Başkan Turan; "İnsan, olayların anlamını ve çevresindeki eşyaların yaratılış amacını kavramaya başladığı andan itibaren, öğrenmeye başlamaktadır. Öğrenme, beşikten mezara kadar devam eden bir süreçtir. Bizler de Kandıra Belediyemiz olarak eğitim faaliyetlerine her zaman destek oluyoruz. İlçemizde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin KO-MEK, Akademi Lise ve Halk Eğitim Merkezi gibi kurumlarımız ile birlikte ortak eğitim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu gün burada gerçekleştirilen türden çalışmalar hem öğrencilerin gelişimine hem de ülkenin eğitim seviyesinin yükseltilmesine katkı sağlamakta. Ben başta öğrencilerimizi, ailelerini ve onlar üzerinde emeği olan öğretmenlerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum." şeklinde konuştu.

Renkli görüntülere sahne olan şenlik, gün boyu farklı etkinliklerle devam etti.

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft