YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-10-2019 14:30

Kandıra Meclisinden Barış Pınarına destek, Akıncı ya kınama

Kandıra meclisi teröre karşı tek ses

Kandıra Meclisinden Barış Pınarına destek, Akıncı ya kınama

Kandıra Meclisinden Barış Pınarına destek, Akıncı ya kınama

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)  tarafından YPG, PKK’ya  karşı başlatılan Barış Pınarı Harekâtına muhalefet meclis üyeleri ile birlikte destek açıklaması yapıldı. İyi Parti gurubu Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncıyı kınadı.

AK Parti gurubu tarafından Kandıra Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve Belediye Meclis Üyesi Ömer Bayraktar tarafından okunan basın açıklamasına CHP ve İyi Parti gurubu da destek verdi. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan TSK tarafından yapılmakta olan Barış Pınarı Harekatına tek ses ve tek yumruk olarak destek olduklarından dolayı CHP ve İyi Parti meclis üyelerine teşekkür etti. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır mantığı ile yapılan basın açıklaması ise şöyle oldu.

‘’ Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak sureti ile bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak amacıyla Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozmak ve bekamızı güvence almak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.

TÜRKİYE SURİYE VE TÜRK HALKININ GÜVENLİĞİ İÇİN BÖLGEDE

Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede, Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizin emaneti olan bu vatana sahip çıkan fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.’’ şeklinde oldu.

İYİ PARTİDEN MUSTAFA AKINCIYA KINAMA

Kandıra belediye Meclisi tarafından Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen basın açıklaması sırasında İyi Parti grubu adına söz alan söz alan İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Mustafa Gebeş, Barış Pınarı Harekatına Söz konusu vatansa gerisi teferruattır diyerek destek olduklarını açıklarken, Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı için ise kınama açıklaması geldi.

Gebeş’in açıklaması şöyle : ‘’Böyle önemli konularda bir tane parti vardır oda Albayrak partisidir. Vatanla alakalı, sınır güvenliğimiz ile alakalı konularda söz konusu vatansa gerisi teferruattır. İyi Parti gurubu olarak benim eklemek ve kınamak istediğim ayrıca bir şey var. Özellikle 1974 Kıbrıs Harekatı her ne kadar barış harekatı olarak adlandırılsa da dökülen kandır. Sınır ötesi Barış Pınarı harekatı her ne kadar yaptığımızın adı barış pınarı dense de burada dökülen su değil kandır tarzında talihsiz bir açıklama yapan Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı buradan gurubum adına kınıyorum. Bu açıklamanın kesinlikle oradaki vatansever mücahit Türkleri, Kıbrıslıları  aslında temsil etmediği ve sadece kendisini bağlayan bir açıklama olduğu inancındayım. Kıbrıstan Türkiyeye geldiği bir konuşmasında ‘’ Kan dedik kan verdiniz, can dedik can verdiniz diyen rahmetli Rauf Denktaşın makamını da hiçbir şekilde hak etmemektedir’’.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft