YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-09-2019 09:54

Başkan Turan; Gazilerimizin Hatıralarını Yüceltmek Bizim Görevimizdir

Gaziler günü kutlandı

Başkan Turan; Gazilerimizin Hatıralarını Yüceltmek Bizim Görevimizdir

Başkan Turan; Gazilerimizin Hatıralarını Yüceltmek Bizim Görevimizdir

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kandıra Kaymakamlık binasında Gaziler Günü dolayısıyla yapılan programa katıldı.

Gaziler Günü programı Kandıra Kaymakamlık binasında saygı duruşu, İstiklal Marşı ve çelenk koyma töreniyle devam etti. Gaziler günü anma programına Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Piyade Yarbay Ali Akkaya, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Karakoç, ilçe protokolü, gaziler ve gazi yakınları katılım sağladı.

Kaymakamlık binası önündeki Çelenk Koyma Programının sona ermesiyle Kandıra Belediyesi ev sahipliğinde Belediye çay bahçesinde Gazi ve Gazi yakınlarını ağırlayan Başkan Turan; “Şehit ve gazilerimizin vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için verdiği kutsal mücadele,tarihimizin sayfaları, gazi ve şehitlerimizin, vatanımızın bütünlüğü için sergiledikleri kahramanlık destanları ile doludur. Türk milleti tarihi boyunca bağımsızlık mücadelesi vermiş, işgal ve esarete boyun eğmemiş asil bir millettir.Tarihe adını gururla yazdıran milletimizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna kanlarını ve canlarını veren Şehit ve Gazilerimizin hatıralarını yüceltmek bizim görevimizdir“ diye konuştu. Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan gazilerle tek tek ilgilenerek onları dinledi ve sohbette bulundu. Gazilere Kandıra Belediyesi tarafından yiyecek ve içecek ikram edildi.

Başkan Turan “Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz her zaman hatırlanmalıdır. Bu vesileyle aramızdan ayrılmış gazi ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimizi saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmalardan sonra toplu fotoğraf çekimi ile devam eden program sıcak ve samimi bir havada gerçekleşti. Programa katılan gaziler böyle anlamlı bir zamanda hatırlandıkları için çok mutlu olduklarını belirttiler.

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft