YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 21-09-2019 09:50

Kandıra Karakucak Güreşleri Nefes Kesti

Kandıra Namazgah Karakucak güreşleri

Kandıra Karakucak Güreşleri Nefes Kesti

Kandıra Karakucak Güreşleri Nefes Kesti

Kandıra Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kandıra Namazgah Karakucak güreşleri kıran kırana mücadelelere sahne oldu. 
Kandıra Belediyesi önünde başlayan kortej yürüyüşü tüm ilçe halkı tarafından beğeni toplarken, Sporcu ve Güreş sever Kandıralılar mehter eşliğinde müsabakaların yapılacağı Kandıra Namazgah Mesire Alanına yürüdüler.
Güreş müsabakalarına Kocaeli geneli başta olmak üzere Türkiye’nin farklı bölgelerinden 120 üzerinde güreşçi katıldı. Güreşlere Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı İlhan Şerif Aykaç,Kandıra Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ercan Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Özkan,Türkiye İş Bankası Kandıra Şube Müdürü Serkan Geçgen, Derince Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Yüksel, Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin, Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanı Mustafa Satılmış, İSU Kandıra Şube Müdürü Hakan Kocatürk,Dünya Şampiyonu, Akdeniz Oyunları ve Olimpiyat Şampiyonu hemşehrimiz Ömer Arslantaş, Kandıra Güreş Antrenörü Özer Ay, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve güreş severler katıldı.


9 kategoriden oluşan 11 -19 yaş arası pehlivanlar, sıcak havaya rağmen birincilik kürsüsüne çıkabilmek için er meydanında kıyasıya mücadele etti.
Güreşlerin açılış bölümünde konuşan Başkan Adnan Turan, belediyelerin altyapı, üst yapı ve imar planlama hizmetlerinin yanısıra sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetlere de önem verildiğini kaydetti. Belediyelerin hizmet ettikleri yöre insanlarına kültürel faaliyet sunmakla da mükellef olduğunu kaydeden BaşkanTuran, ‘’Güreş bizim ata sporumuz, geleneksel sporumuzdur. Bizler nice pehlivanlar çıkarmış bir şehrin evlatlarıyız. Karakucak güreşlerinin bizim için önemli bir yeri vardır. Kandıra’da eskiden beri geleneksel hale gelen Yağlı Güreşlerimize yenisini ekleyerek Karakucak güreşleri ile tüm güreş sever hemşehrilerimizin karşısındayız. Orta Asya’dan günümüze kadar gelen Osmanlı İmparatorluğu kurulduktan sonra da herkesçe sevilen, saygı gören ve hatta padişahların yaptığı bir spor haline gelen güreş, Türk milletinin her ferdi tarafından benimsenmiştir. Kandıra Belediyesi olarak bizler de ata sporumuz olan güreşi canlandırmak, yapılacak müsabakalarda yeni yetenekler keşfederek güreş camiasına kazandırmak istiyoruz. Bu müsabakaların bir kaybedeni olmuyor çünkü buradaki coşkuyu, heyecanı yaşamak her zaman bir kazanç. Bu vesile ile tüm güreş sever hemşehrilerimize keyifli seyirler dilerken, er meydanındaki pehlivanlarımıza başarılar diliyorum. Allah derman versin.” dedi.


Dereceye giren güreşçilere protokol üyeleri tarafından madalyaları ve hediyeleri takdim edilirken,Kandıra Belediyesi tarafından güreş severlere yayık ayran, kandıra karpuzu ve etli pilav ikram edildi.
İŞTE KANDIRA KARAKUCAK GÜREŞLERİNDE DERECEYE GİRENLER
SPORCULARIMIZ
MİNİK 1
1.    HÜSEYİN ÇAKIRKAYA
MİNİK 2
1.    YUNUS BOZ
TEŞVİK 1
1.    BATUHAN KALAYCI
TEŞVİK 2
1.    HÜSEYİN YILDIRIM
TOZKOPARAN
1.     HAMZA ÖZER
AYAK
1.    RAMAZAN KONAK
DESTE BÜYÜK
1.    TAHA AKYILDIZ

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft