YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-08-2019 15:18   Güncelleme : 06-08-2019 15:23

Kandıralı Avcılar Sezonu Açtı

Kandıra av sezonunu şenlikle açtı

Kandıralı Avcılar Sezonu Açtı

Kandıralı Avcılar Sezonu Açtı

Kandırada Spor ve Spor ile İlgili Dernekler alanında faaliyet gösteren Kandıra Avcılar Kulübü Derneği 2019-2020 yılı av sezonunu düzenlenen şenlikle açtı.

Kandıra Avcılar Derneği 2019-2020ı av sezonu açılışını düzenlediği  özel bir programla gerçekleştirdi. Kandıra Avcılar Kulübü Derneği, Kandıra Ziraat Odası ve Kandıra Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlediği Geleneksel Avcı Şenliği Akdurak Mahallesi Kışla Mevkii Uçbey Tepesinde gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinliğe Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin, Avcılar Kulübü Derneği Başkanı Vedat Yiğitoğlu başta olmak üzere Kandıra ve çevre illerden gelen avcılar katıldı.

Vefat eden avcılar, şehit ve gaziler onuruna  okutulan Kur’an-ı Kerim’in ardından ikram edilen yemeklerle karnını doyuran davetliler, çeşitli hediyelerin verildiği çekilişle heyecan yaşarken, yapılan trap atışları ile  yiyen davetliler, çekiliş ve trap atışları kıyasıya bir yarışın içine girdi.  Başkan Turan ve Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin arasında gerçekleştirilen trap atışlarının galibi Başkan Turan oldu. Avcıların yoğun ilgi gösterdiği programda programa katkı sunanlara plaket verildi. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri ve avcılar tarafından takdim edildi. Program büyük beğeni topladı.

Düzenlenen program ile ilgili açıklama yapan dernek başkanı Vedat Yiğitoğlu,  özellikle elim bir av kazası sonucu hayatını kaybeden eski başkan İsmail Açıkgöze ve tüm hayatını kaybeden avcılara rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, ‘’ Avcılıkta amaç sadece av değil insanlardan uzak doğa ve tabi güzelliklerle dolu bir ortamın tadını çıkarmaktır. Kandıralı avcılar olarak şimdiye kadar korumacı avcılık prensiplerine sıkı sıkıya uyduk. Bundan sonra da av sayısına ve avlak kurallarına uyarak bereketli bir sezon geçirmeyi arzuluyoruz. Yeni sezonun tüm avcı arkadaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft