ÖZEL HABER
Giriş Tarihi : 02-08-2019 11:37   Güncelleme : 02-08-2019 11:42

Osman Gazi Camii Yardımlarınızı bekliyor

Osman Gazi Camiinin bitirilmesi için hayırseverlerden yardım bekleniyor

Osman Gazi Camii Yardımlarınızı bekliyor

Osman Gazi Camii Yardımlarınızı bekliyor

Kandıra Orhan Mahallesinde 2010 yılında dualarla temeli atılan Osman Gazi Camiinin bitirilmesi için hayırseverlerden yardım bekleniyor.

450 m2 büyüklüğündeki 750 kişilik Osman Gazi Cami inşaatı sürüyor. Osman Gazi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği, caminin inşaatı için yardım talebinde bulundu. Hayırseverleri camiye yardım yapmaya çağıran dernek, camiyi kısa sürede tamamlamayı hedefliyor. Kandıra Orhan Mahallesi Ahmatlı Yolu üzerinde Kandıra Tapu Müdürlüğü yanında bulunan Osman Gazi Camiinin bitirilmesi için cemaat ve hayırseverlerin yardımları bekleniyor.  

En yakın caminin Ahmatlı Camii olması ve bölgede yaşayan ve imar sorununun çözülmesinin ardından vatandaşların özellikle Cuma günleri Cuma namazı için cami arayışlarını karşılayacak olan Osman Gazi Camisi 8 yıldır hayırseverlerin yardımlarıyla hizmete sokulmaya çalışılıyor. Altında 4 dükkan bulunan ve ilerde aşhane yapılması düşünülen camide, en alt katta bulunan alanda vakit ve Cuma namazları kılınırken, 4-6 yaş grubu öğrenciler için Kur’an Kursu hizmeti veriliyor.

2 minareli olması planlanan caminin dış sıvası yapılıyor. Kaba inşaatı hemen hemen bitmek üzere olsa da cami kubbe mozaikleri, halı, avize vs ihtiyaçlarını karşılamak ve tamamını bitirmek için 1-1.5 milyon lira arası nakte ihtiyaç duyuluyor. Osman Gazi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği  hayırsever vatandaşlara çağrı yaparak camiye bağışta bulunulmasını istedi. Osman Gazi Camiinin  telefon numarası ve hesap numarası : 0 (535) 792 01 23

HALK BANKASI KANDIRA ŞUBESİ : 15888925

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft