YEREL GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-07-2019 13:16

Müdürler İş Başında

Hocalar fırçaları ellerine aldı

Müdürler İş Başında

Müdürler İş Başında

Yıkılıp yeniden yapılması beklenen okul yıkılmayınca boyama işi hocalara kaldı. Çeşitli yerlerden boya temin eden iki hoca yeni eğitim sezonuna pırıl pırıl bir okulda girmek için boya fırçalarını ellerine aldı.

Kandıra Zafer İlkokulunun 1958 yılından bu yana öğrencilere hizmet verdiği Orhan mahallesindeki eski binası 2017 yılı içerisinde yıkılarak yeniden yapılacaktı. Fiziki şartlarının yetersiz olmasından dolayı yıkılacak olan ve boşaltılan Zafer İlkokulunun günümüz şartlarına uygun modern bir binaya kavuşarak 2018-2019 eğitim öğretim yılında yeniden öğrencilerin hizmetine sunulması bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı ve  2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala ne eski binası yıkıldı nede geçici eğitim verilen eski sağlık meslek lisesine bir bakım yapıldı.

 Hal böyle olunca Kandıra Zafer İlkokuluna 7 yıl önce müdür olarak atanan 30 yıllık eğitimci Faruk Özaydın ve 4 yıl önce müdür yardımcısı olarak atanan 22 yıllık eğitimci Hüdaver Soylu , her yıl olduğu gibi bu yıl da okulun boya işlerinin yapılması için harekete geçti. Boyaları kendi imkanlarıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve diğer okullardan kalan boyalardan karşılayan Özaydın ve Soylu okulu boyamak için kolları sıvadı. İki idareci ellerine fırçaları alarak okulun sınıflarını, kapılarını, bahçe duvarlarını ve dış cephesini boyamaya başladı. Müdür Faruk Özaydın ve Yardımcısı Hüdaver Soylu’nun birlikte yürüttüğü çalışma okulu en az 10 bin TL'lik bir masraftan kurtardı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
Copyright 2019 Kandiralilar.com Tüm hakları saklıdır.
Sistem : Gazisoft